Futbol Haberleri

SPOR

Rekor ve gurur

Arena değil, sanki “Parena...” G.Saray, yeni stadından 1 yılda 54 milyon dolar gelir elde etti.Sarı kırmızılılar, kombine satışında 36 bin rakamına ulaştı. 195 locanın tamamını satan Cimbom, Avrupa’nın sayılı kulüplerini yaya bıraktı.

22 Haziran 2012 - 01:03:55

LİGİ şampiyon bitiren G.Saray, kombine satışlarında da tavan yaptı.

Henüz transferde yıldız bir isme imza attıramayan G.Saray, kombinede 36 bin rakamına ulaştı, localar da tükendi. G.Saray’ın stat gelirlerinde Avrupa’nın ilk 10’una girmesi ilgili bilgileri G.Saray’ın İletişim ve Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Hürriyet için verdi:

Stat gelirinde Avrupa 9.’su olduk

“G.SARAY taraftarı, takımına, kulübüne sahip çıkıyor. Geçen yıl 26 bin kombine satışı gerçekleştirdik. Ve stattan 54 milyon dolar gelir elde ettik. Stat geliri konusunda Avrupa’da en yüksek kazanımı elden 9. kulüp olduk”

Bugün itibariyle kombine satışında net olarak 36 bin sayısını aşmış bulunmaktayız. Şu anda ucunu açık bıraksak 45 bin rakamını yakalayabilecek durumdayız.”
Stat geliri olarak bu yıl ki hedefimiz 60 milyon doların üzerinde. Bilet isteyen taraftarlarımızı da düşünmek zorundayız. Bu yüzden kombinelerde 2 bin adet daha satış yapıp durduracağız.”

Localar için bekleme listesi oluşturacağız

“YENİ yapılanlarla birlikte 195 adet locaya sahip olduk. Hepsinin satışı bitti. Yaklaşık 50 civarında ekstra talep var. İnsanlar artık sıraya girmiş durumda. İleriki yıllarda Arena’da kombine almak için sıra olacak. Bunu yaptıktan sonra elbette ki talep devam edecek. Ve biz o talebi karşılayamayınca, bekleme listesi oluşturacağız.”

Çekim merkezi haline gelecek

“ARENA’da gezi turları da başladı. Müze grubu adı altındaki komitemiz, ciddi dizaynlar hazırlıyor. Biz burada hem teknoloji, hem de G.Saray’ın tarihi birikimiyle kupaların hikayelerini anlatarak güzel düzenleme yapacağız. Bu 1 yılda bitecek bir proje değil. Bu bittiği zaman Arena Stadı, İstanbul’da bir çekim merkezi haline gelecek.”

20 kişilik ekip, en iyi statları analiz ediyor

“BU rakamlara ulaşmamızda, Şampiyonlar Ligi’nin elbette ki katkısı vardır. Ancak asıl neden, geçen yılki başarılar. Bir de şunu söylemeliyiz, stat ve takımın yanı sıra buradaki G.Saray ekibinin de büyük etkisi var. 20 kişilik ekibimiz, sürekli dünyadaki statları gezip bilet satışı nasıl yapılıyor ve taraftarlara ne gibi hizmetler verilip, pazarlama teknikleri nasıl yapılıyor diye araştırma halinde. G.Saray taraftarına nasıl avantaj sağlayıp onları tribüne çekebiliriz konusuda sürekli analiz yapıyoruz.

Bu ekip burada olmasa ve doğru stratejiler kullanılmasa bu kadar iyi gelir elde etmek mümkün olmaz. İstediğiniz kadar takımınız ve stadınız iyi olsun, böyle bir gelire sahip olamazsınız.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 24 Yorum }
 • devid de souza 22.6.2012 16:33:43
  TALAT GÜRKAN ŞUNU DA SÖYLİYİM AKLI SIRA 2 DAKİKALIK ŞAMPİYONLUKLA DALGA GEÇİYORSUN. GS BAYAN BASKET TAKIMI GSNİN 100.YILINDA KÜME DÜŞTÜ. BİZ KÜME DÜŞMEDİK DİYE SOYUNMA ODASINDA YANLIŞ ANONSTAN SEVİNDİ. TEKRAR AĞLADILAR. ANLADIN MI TÜRKÇE DERSİ PROFÖSÖRÜ.!=)))
 • devid de souza 22.6.2012 16:26:52
  TALAT GÜRKAN KADIKÖYDEN GELİN ALDIK DİYORSUN HER 10 YAZININ 10NUNDA . BEN DE TT ARENADA 1 AVANS VERDİK 2-1 YENDİK DİYORUM. SEN NE YAZDIĞINA BAK. CEVAP VEREMİYON İYİ YAZ BAHANELERİ UYDURUYORSUN. MESAJ VERİLMİŞTİR.
 • devid de souza 22.6.2012 16:25:23
  TALAT GÜRKAN 5 BİN KİŞİNİN SEYRETTİĞİ AMATÖR DALLAR MI? SENİNKİLER 5 BİN KİŞİ SEYREDİYOR. BİZ DOLDURUYORUZ.ÇÜNKÜ İDDİALIYIZ. HER T.KUPASINI ALIYOR. ALTAY TS AMA 5 DALDA ŞAMPİYON OLAMIYOR. KULUPLER AMATÖR ŞUBELERE PARA AKTARIYOR TRİLYONLARCA BUNA SENİN KULUBÜNDE DAHİL.
 • TALAT GÜRKAN 22.6.2012 16:21:53
  devid maç bitmiş içinde hasta olan ambulansları taşlayan siz yakmak isteyen siz sahibi fenevli olan bir benzinlik önünde araca molotof atan siz gecen araçlara taş atan siz iki dakka tur atan siz sahasında gelın veren siz.stadına bayrak dikilen siz her taşın altından siz çıkıyorsunuz hoşcakallllll
 • TALAT GÜRKAN 22.6.2012 15:56:33
  YA DEVİD MUSTAFA ANMAK FENEVLİ SEN FENEVLİ İYİDE NİYE İKİNİZDE TÜRKÇE YAZMA VE OKUMA KURSUNA GİTMİYORSUNUZ EVVELA TÜRKÇEYİ Bİ GÜZEL ÖĞREN SONRA BURADA YORUM YAP BANA CEVABEN YAZDIĞIN YORUMUN SON KISMINI OKU BAKALIM YAZDIĞIN HALDE SEN BİŞEY ANLAYABILECEKMİSİN
 • TALAT GÜRKAN 22.6.2012 15:49:13
  DEVİD BURADA YORUM YAPMADAN Bİ TÜRKÇE KURSUNA GİT YENEMEDİSNİZ NE DEMEK TÜRKCE ÖZÜRLÜ SEN FUTBOLDAN BAHSET BIRAK 5 BIN KISININ SEYRETTİĞİ AMATOR DALLARI SEN FUTBOLDAN BAHSET VEDE TÜRKÇE YAZMA KURSUNA GİT SAHİ SEN 3 YIL ONCE 2 DAKKA TUR ATANLARDANMISIN YOKSA KADIKOYDEN ALINAN KIZ TARAFIMISIN
 
Haberlerfetö soruşturmasıtünelöğrenci yurdubaskınKamanÖzel Şifa Talu Yükseköğretim Kız YurduÖzel Kaman Altın Zeka Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi