Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat'tan Cimbom'a tam destek

Galatasaray Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Riva arazisinin değerlendirilmesi konusunda şu ana kadar yapılmış bir anlaşma olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Arkan, “Görüştüğümüz birkaç yatırımcı var. Fakat henüz sonuçlanmış bir durum yok. Değişik teklifler var, hepsi tek tek değerlendiriliyor. Fakat süratle sonuçlandırılabilir. Önce Divan Kurulu’yla, sonra kamuoyuyla gelişmeleri paylaşacağız. Mümkün olan en kısa sürede, yılbaşından önce biz bu konuyu çözmek istiyoruz; ama bizim zaman yönünden hiçbir sıkıntımız yok.  Biz aldığımız izinler doğrultusunda şartları sonuna kadar yerine getiriyor. Yabancı firmalardan da teklifler geliyor. Riva’nın değerlendirilmesinden gelen paranın artan bölümüyle yeni bir arazi alacağız. Bu arazi büyüklük açısından Riva’ya yakın olacak” dedi. 

ADNAN POLAT DA RİVA KONUSUNDA YARDIMCI OLUYOR

Arkan, Riva’ya yönelik tekliflerin bir kısmının satın almaya yönelik olduğunu, bir kısmının inşaatı birlikte yapmaya yönelik olduğunu belirterek, “Hepsini değerlendirdikten sonra açıklayacağız. Riva arazisinin yerine, satın almayı düşündüğümüz bir iki arsa gündeme geldi. Fakat yeni arsa alımıyla Riva’nın değerlendirilmesi beraber gitmesi gereken projeler. Riva’nın değerlendirilmesi tamamlanmadan öbür projeyi hayata geçiremeyiz. Öncelik Riva, sonra yerine ikame edilecek arazi. Bu konuda eski başkanımız Adnan Polat ‘ın da bize önerisi var. Kendisiyle görüştüm, bu konuyla ilgili, bize biri iki tane uygun arazi bulduğunu, zamanı geldiğinde bunu da paylaşacağını ifade etti.  Zamanı geldiğinde buna el birliğiyle karar vereceğiz” diye konuştu.

POLAT’LA HER KONUDA GÖRÜŞÜYORUZ, BİZİM GALATASARAYLILIĞIMIZDA HİÇBİR AYRILIK OLAMAZ

Başkan yardımcısı Arkan, bu yakınlaşmanın Galatasaray’da bütünlüğün daha çok sağlanması anlamına gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine, “”Galatasaraylılığımızda hiçbir zaman ayrılık olmamıştır. Biz sayın Polat’la haftada en öz iki defa görüşüyoruz. Her konu hakkında fikir alışverişinde bulunuyoruz. Kendisinin de bize tavsiyeleri oluyor, değerlendiriyoruz. Aramızda bir ayrılık hiçbir zaman olmadı” dedi.

TEMLİKLİ GELİRLERİN ÇÖZÜMÜ İÇİN 15-20 GÜN İÇERİSİNDE ÖNEMLİ BİR ADIM ATACAĞIZ

Galatasaray’ın ekonomik açıdan henüz istenilen noktaya gelemediğini belirten Refik Arkan, “Borçların yeniden yapılandırılması projesinin içerisinde Riva’da var. Fakat bunu dışında temlikli gelirlerimizi çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki 15-20 gün içerisinde önemli bir adımı bitirmiş olacağız. Bundan sonra ise Riva’yı da tamamlayabilirsek, yıl sonundan itibaren daha rahat bir duruma kavuşuruz” ifadelerini kullandı.

TT ARENA’YA ULAŞIM KONUSUNU KISA SÜREDE ÇÖZECEĞİZ

Ürün satışlarıyla ilgili çok büyük bir ilerleme kaydedilmediğini belirten Arkan, “Bizim mağazalarımız biraz eskidi. Yenileme yapmak amacıyla hazırlık yapıyoruz. Esas olarak bizim maç hasılatıyla ilgili beklentimiz var; stada giden yollarla ilgili sıkıntıyı aşmadan, taraftarımıza maça gelmiyorsunuz deme lüksümüz yok. Bu hizmeti kendilerine sunmamız gerekir. Bu nedenle geçen hafta içerisinde Ankara’da Gençlik Spor Genel Müdürü ile görüşüldü. Milli maç öncesi Cuma günü, genel müdür Tamer bey, İstanbul’a geldi. Yerinde bir daha çalışma yapıldı. Geçen hafta Perşembe günü sayın Vali’ye durumu anlattık. Bunu en kısa sürede çözmemiz gerekiyor. Bu çözülecek. Kısa sürede çözeceğiz” dedi.

ARENA’YA “BURASI GSGM’NE AİTTİR TABELASI” ASILACAK MI?

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Bursaspor maçında TT Arena’ya “burası gençlik spor müdürlüğüne aittir ibareli” bir tabela asacak. Stadın bize devredilmesiyle ilgili yapılan protokolda böyle bir hüküm yer alıyor. Galatasaray Kulübü olarak biz bunun altına imza atmışız. GSGM’le yaptığımız toplantıda bu gündeme geldi. Biz kendilerine büyük boyutlarda olmadan, maksadı temin etmek amacıyla yapılmasını aruz ettiğimizi söyledik. Stadın dış cephesinde görünür bir yerde yer almasının bazı mahzurları olabileceğini söyledik. Kendileri değerlendiriyorlar. Tabii ki bunu sadece bizim stadımıza asılması söz konusu olursa, biz de tutumuzu açık ve net bildirmek durumunda kalırız. Stadların hepsi GSGM’ne aittir. İdare bir karar alırsa, biz böyle bir tabela asılmasında mahsur görmeyiz. Ama taraftarı tahrik edecek, rencide edecek bir işleme hiçbirimizin tevessül etmemiz gerekir. Bu gerginlik ortamını daha da germenini kimseye faydası olmaz. Makul olanı biz yaparız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

AVRUPA’DA BAŞARIYI GETİRECEK TAKIMIN TEMELLERİNİ OLUŞTURUYORUZ

Başkan yardımcısı Arkan, “Takımın daha iyi gittiği kanaatinde olduğunu, Galatasaray’ın her geçen gün üzerine koyduğunu düşündüğünü ifade eden Arkan,” Umarım daha da iyiye gidecek. Bizim esas başarı Avrupa’daki başarıdır. Bu başarıyı elde etmek Galatasaray için esastır. Bu sene takımın çok farklı olduğunu görüyorum. Avrupa’da başarıyı yakalayacak takımın temellerini atıyoruz” dedi.

LUCAS PODOLSKI GELECEK Mİ?

Refik Arkan, “Lucas Podolski, Türkiye-Almanya maçından sonra, ‘sezon başında Galatasaray’a transferim gerçekleşmedi; ancak ileride ne olacağını bilemeyiz’ dedi. Bunu nasıl yorumluyorsunuz, Podolski süprizi olabilir mi?” sorusuna ise, “Biz Podolski’yle görüşme yapıldığını o dönem için bildirmiştik. Ancak şartlar müsait olmadığıı için transfer gerçekleşmedi. Ancak şartlar her zaman değişebilir. Nihai karar teknik direktörümüzündür. Teknik direktörümüz uygun bulursa, biz de elimizden geleni yaparız. Hocamızın istediğini gerekirse fedakârlık da yaparak yerine getireceğiz. İhtiyaç varsa, biz bunu yerine getiririz. Takımın başarıya gitmesi için transfer her zaman olur” şeklinde cevap verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz