Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oğuz Dağlaroğlu: O golü yedim çünkü...

Beşiktaş maçında Jose Sosa'nın yaklaşık 30 metreden kullandığı frikikte topu kurtaramadığı için eleştirilen Akhisar Belediyespor'un kalecisi Oğuz Dağlaroğlu, "Hatalı olduğumu kabul ediyorum ancak saha çamur olmasaydı o golü yemezdim. Ben Manisa'da bildiğiniz plajda kalecilik yapıyorum. Başakşehir'in sahası ise çamur..." dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Dağlaroğlu, “Dün Başakşehir Stadı’nda çamurda kalecilik yaptım. Golden önce ayaklarımı yere vuruyorum ki, çamurdan kurtulayım diye. Düzgün bir sahada Sosa’nın attığı golü yemezdim. Buna bir bahane olarak söylemiyorum. Kendimi korumuyorum. Hatalı olduğumu söylüyorum. Ben Manisa sahasında bildiğiniz plajda kalecilik yapıyorum. Başakşehir’de çamurun içinde kalecilik yaptım” şeklinde konuştu.

MAÇ ORTADAYDI
Oğuz, “İki takımın eşit pozisyonları vardı. Her iki takımın da kazanma şansı vardı. Fakat gol pozisyonlarını değerlendiren Beşiktaş oldu. İkinci gol için gol pozisyonu bile diyemeyeceğiz. Benim hatamdan gol oldu. Maçın kırılma anlarında az hata yapan taraf Beşiktaş oldu. Bu yüzden mağlup olduk. Ama İki takımın denk güçlere sahip olduğu bir maçtı” dedi.

Oğuz Dağlaroğlu: O golü yedim çünkü...

GENELDE ÖNDE OYNAR, RİSK ALIRIM
Genelde önde oynamayı tercih ettiğini ve bu sayede savunmanın arkasına atılan topları topladığını belirten Oğuz, “Bu bir strateji. Genelde önde oynamayı tercih ediyorum. Maç içerisinde ceza sahası dışında çok sayıda müdahalem oldu. Önde oynamak defansıma daha çok yardım etmek istiyorum. Bu nedenle biraz risk alıyorum. Bu maçta Sosa’dan gelen top gol olunca ters tepti. Ama bu strateji ve risk alıyorum. Benim hatam oldu; ama bu futbol. Bazen olmuyor. Kötü bir günümdeydim. Takımıma zara verdim; ama kalecilikte bunlar var” şeklinde konuştu.

Oğuz Dağlaroğlu: O golü yedim çünkü...

TÜRKİYE’DE YABANCILARDAN SADECE BEN Mİ GOL YİYİYORUM?
Dider Drogba, Alex de Souza ve Sosa’nın Türkiye kariyerlerinde ilk golü kendisinin koruduğu kaleye atmaları konusundaki yorumlara da değinen tecrübeli kaleci, şunları söyledi:
“Enterasan bunun böyle gelişmesi; fakat ülkemize gelen 3 tane yabancı yok. Diğer yabancılar da atıyor. Bunlar neden düşünülmüyor? Alex ve Drogba çok büyük futbolculardı. Onların golleri atmasından sonra, insanlar düşünüyor; başka kimler gelip atacak Oğuz’a diye düşünüyorlar. Sosa’nınki de bana olunca, herkes hazır bekliyor. Peki diğer yabancılar kime gol attı? Diğer yabancılar gol atarken, onların kimlere gol attığının istatistiği neden tutulmadı? Onları yiyen kaleciler kim? Bunların istatistiğini kim tutuyor? Sosa da kariyerli bir oyuncu, onu daha alt kategoride bir oyuncu olarak görmek istemem. Kariyerli ve takımına katkı sağlayan bir oyuncu. Ama diğer yabancılar da gol attı. Biraz da onların gollerini yiyen kalecilere bakılsın” ifadelerini kullandı.

Oğuz Dağlaroğlu: O golü yedim çünkü...

BAŞAKŞEHİR’DE ÇAMURDA, MANİSA’DA PLAJDA KALECİLİK YAPIYORUM!
Ülkemizdeki futbol sahalarının facia durumda olduğunu belirten Oğuz Dağlaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Başakşehir’de iki takım oynuyor. Manisa Stadı’nda 3 tane takım oynuyor. Ben bundan inanılmaz şikayetçiyim. Manisa Stadı’na gelin bakın. Ben kumda kalecilik yapıyorum. Dün Başakşehir Stadı’nda çamurda kalecilik yaptım. Golden önce ayaklarımı yere vuruyorum ki, çamurdan kurtulayım diye. Düzgün bir sahada Sosa’nın attığı golü yemezdim. Buna bir bahane olarak söylemiyorum. Kendimi korumuyorum. Hatalı olduğumu söylüyorum. Ama sahanın bu denli çamur olması çok önemli bir faktör. Golü saliselerle yiyorsunuz. Saha inanın sizi saliselerle yavaşlatabiliyor. Normal düzgün bir zeminde o topu kurtarabilirdim. Sosa topa vurmadan önce resmen ayağımdaki çamurları sökmeye çalışıyordum. Ama bu kötü sahalar oyuncuların kalitesini ortaya çıkarmasını da engelliyor. Ben Manisa sahasında bildiğiniz plajda kalecilik yapıyorum. Başakşehir’de çamurun içinde kalecilik yaptım. Ayağımıza yapışan çamurdan kurtulmak için ayrıca mücadele ettik. Allah bu zeminlerde mücadele eden futbolculara sağlık versin, başarı versin. Kolay değil. Başka ülkelerde halı gibi sahalarda oynuyor futbolcular. Sonra ülkemizde futbol neden geri kalır diye üzülüyoruz."