O ‘seni istiyorum’lar ciğerlerimden çıkıyor

Murat Boz, Show TV’de yayınlanan ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında enerjisi, ışığı ve tabii yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Televizyonun yeni yıldızı olarak gösteriliyor. Yarışma konusunda da oldukça iddialı... Şakayla bütün juri üyelerine sesleniyor: “Mustafa Sandal, Hülya Avşar ve Hadise benim rakibim değil. Onlar adına pek umut yok! Ekipleri birbirinden başarız olacak!”

Hakan GENCE
29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme :

- ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında jüri olmaya nasıl karar verdiniz?
- Bir iki ay önce tesadüfen Acun Ilıcalı’yla bir programda tanıştık. Bana yarışmadan bahsetti. İşin içinde Acun gibi bir televizyon dehasının olması, programın müzikle alakalı olması ve yarışmanın konsepti beni çekti.
- Nasıl bir ön çalışma yaptınız?
- Hemen Youtube’a girerek ABD ve Hollanda’daki yarışmaları izledim. Konseptten çok etkilendim. Benim için biçilmiş kaftan diye düşündüm.
- Jüri üyeleri arasında nasıl bir duruşunuz olması gerektiğini önceden mi planladınız?
- Ekibime ve Acun’a “Benden bu programda ne istiyorsunuz” diye sordum. Hepsi “Sadece kendin gibi ol” dedi. Bu yüzden yarışmada gördüğünüz Murat Boz’un dışarıdaki Murat Boz’la arasında hiçbir fark yok.
- Diğer jüri üyeleri gayet sakinken siz ekibin en hareketlisisiniz...
- Çok tez canlıyım ve istediğimi anında isterim. Bu yüzden yarışmacıları elde etmek için elimden ne geliyorsa yapıyorum. Bu da dikkat çekiyor.
- Jüride sizin temsil ettiğiniz alan nedir?
- Ben pop müzik yapıyorum ama arabesk, rock ve caz da dinliyorum. Biz burada tarz değil ses seçiyoruz. Jüride herkes kendi dalında uzman ama herkes iyi sesten anlıyor. Bu yüzden iyi seslere de genelde dördümüz birden dönüyoruz. Ama o sesler beni seçiyor. Diğer jüri üyeleri adına üzülüyorum ama yapacak bir şey yok.
- Peki jüri üyeleri arasında hanginizin durumu daha parlak?
- Hepimiz iddialıyız. Her birimiz 18 kişi seçiyoruz, bu isimler kendi aralarında düet yapacak ve sayıları dokuza inecek. Son dört arasında son kararı halk verecek.

HER ŞEY DOĞAÇLAMA GELİŞİYOR

- Çekişmeler gerçek mi?
- Tabii. Kendi aramızda tartışırken de atışmalarımız aynı ekrandaki gibi. Her şey doğaçlama. Zaten yakın arkadaş olduğumuz için birbirimize darılmıyoruz, problemimiz yok.
- Jüri üyeleri arasında beğendiğiniz isimleri kapan ve kıskandığınız kişi kim?
- Çok istediğim birkaç ses için Hülya Avşar’la bayağı kapıştık ve o aldı. Bu yüzden gıcık oluyorum... (Gülüyor.) Birbirimizle yarışırken çok zorlanacağız ama sonuçta birinci benim takımımdan çıkacak. Hiç şansları yok! Gerçekten onlar adına üzülüyorum.
- Neden? Sizde şeytan tüyü mü var?
- Bilmiyorum artık! Bundan sonra da beni seçecekler onu söyleyeyim! Şaka bir yana tabii diğer jüri üyeleri de seçiliyor.
- Peki yakışıklılık faktörü?
- Onu bilemem... Beni yakışıklılığımdan dolayı değil, yarışmacılara çok şey katacağım için seçtiklerini düşünüyorum. Ama az yakışıklı da değilim tabii...
- Bir de beğendiğiniz yarışmacılara söylediğiniz meşhur lafınız var: “Seni istiyorum.” Bunu özellikle mi seksi söylüyorsunuz?
- Hayır çünkü gerçekten istiyorum. Yürekten söylüyorum. Ciğerlerimden çıkıyor “istiyorum” lafı. O derece yani. Bakıyorum karşımdakinde iyi ses var, benimle o ses değerlendirilir, diğerlerinde ziyan olur diye düşünüyorum.
- Cilveli bir adam mısınız?
- Cilveliyim tabii. Severim böyle oynaşmayı! Flörtöz bir durumum vardır yani!

“Müzik eğitimim var, iki üniversite okudum. Eğitimim insanları cezbediyor. Sesten iyi anlıyorum ve hangi şarkıyla bütünleştireceğimi biliyorum. Bu yüzden beni seçmeleri iyi olur! Türk pop endüstrisinin önemli isimlerinden olmam ve yarışmadaki cazgırlıklarım da etkiliyor olabilir”

BAŞARIMIN ARKASINDA DÜZENLİ İLİŞKİM VAR

- Seksi erkek sıfatıyla baş etmek zor mu? Sizi bu kadar çekici kılan ne?
- En doğal halimle televizyondayım. Galiba doğal oluşum o duyguyu veriyor. Ben bir insanın bir insanı sevdiğini tarif etmesinin her yönünü seviyorum. Bana “sevimlisin” ya da “seksisin” demelerine de bayılıyorum.
- Peki seks siz için ne ifade ediyor?
- Sağlıklı bir seks hayatı yemek içmek kadar önemli. Olmazsa olmazlarımdan.
- Hayranlarınız gözlerinize, dudaklarınıza sosyal medyada iltifatlar yağdırıyor. Kendinizde en çok nerenizi beğeniyorsunuz?
- Tabii ben de kendimi beğenirim ama bunun bir sonu yok. Beğenmediğim yerlerim daha çok. Ayrıca güzellik göreceli bir kavram. Beni beğenmeyenler de vardır.
- Uzun zamandır bir ilişkiniz var. Bu hayatınıza nasıl yansıyor?
- Hep düzenli hayatı sevdim. Tabii bazen buhranlı dönemlerim ve acı çektiğim de oldu. Ama aşktan ve o tek olan kişiden hiç vazgeçmedim. Beni ben yapan ve mutlu eden de bu düzenli ilişkim.
- Çok aşk acısı çektiniz mi?
- Herkes kadar... Eğer yaşananlar olmasa şarkılarımın çoğunu bu kadar güzel okuyamazdım. Bu yüzden her yaşadığım aşktan bir şeyler öğrendim. Acı ayrılıklar bana çok şey kattı.
- Sevgiliniz Eliz Sakuçoğlu ile birlikte çalışmanız ilişkinizi nasıl etkiliyor?
- Müzik dünyasına ilk girdiğimde kazıklar da yedim. Sevdiğiniz insanın yanınızda olması ve sizi yarı yolda bırakmayacağını bilmeniz rahatlık sağlıyor ve sadece işinize konsantre oluyorsunuz. Gözüm arkada kalmıyor. Başarı çıtamın yükselmesinde de bu güvenin etkisi var. Tabii sorunlar da çıkabiliyor. Kolay bir adam değilim. Ama bunlarla birlikte her geçen gün birbirimize daha çok bağlanıyoruz.
- Pop starlar arasında en cesur giyinen isimlerden birisiniz...
- Kıyafet benim için çok hassas bir konu. Yeni şeyler denemeyi çok seviyorum. Eliz bana yardımcı oluyor. Ayrıca sponsorum FC Plus’la kombinasyonlar yapıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün