« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat Kahveci geldi Matteo Ferrari imzaladı

Dış transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta daha önce anlaşılan ve alt yapısında yetişen Nihat Kahveci, dün İstanbul’a geldi.

Fotoğraf: Emre Oktay
SON GÜNCELLEME
Bonservisi İspanyol Villarreal’den alınan ve yuvaya geri dönen milli futbolcu, saat 18.55’te Madrid’den THY’ye ait uçakla Atatürk Havalimanı’na indi. Menajeri Murat Kuş’la birlikte gelen ve havaalanında açıklamada bulunan Nihat Kahveci, Türkiye’ye döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Önceki gün Matteo Ferrari için apar topar İtalya’ya giden başkan Yıldırım Demirören, transferi mutlu sonla noktaladı. Genoa Kulübü yetkilileriyle yaklaşık 4 saat sıkı pazarlık yapan Demirören, İtalyanlar’ı 3 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında ikna etti. 4,5 milyon Euro’dan kapıyı açan Genoa’dan bonservisi alan Demirören ve beraberindeki yöneticiler, Cezayir asıllı İtalyan savunmacı ile de 3 yıllığına kesin anlaşmaya vardı. Kendisini siyah beyazlılara bağlayan sözleşmeyi imzalayan 29 yaşındaki Matteo Ferrari’nin Kara Kartallar’dan yıllık 2 milyon Euro alacağı ifade edildi. Ferrari’nin bugün başkanla birlikte İstanbul’a gelmesi bekleniyor.