« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Müthiş tesise Drogba imzası

Drogba spocuların refleks ve güçlerinin ölçüldüğü testte ilk 10’a girdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çalışmalarını İngiltere’de sürdüren G.Saray’da, St. George’s Park’taki dayanıklılık testinde Fildişili yıldız, 93’lük derecesiyle 8’inci sırada yer aldı...
Ali Naci Küçük

DIDIER Drogba, adını İngiltere Milli Takımı’nın tesislerine de yazdırdı...  St. George’s Park’taki müthiş tesiste sporcuların kişisel performanslarının en ince noktasına kadar ölçüldüğü tesise Drogba imzası atıldı.
Dün, Hürriyet ve Galatasaray’ı takip eden gazeteciler için özel olarak düzenlenen gezide ilginç bir detay göze çarptı. Sporcuların refleks ve güçlerinin ölçüldüğü odada Didier Drogba, ilk 10’a girdi...
İngiliz F1 pilotları, atletler ve İngiliz Milli Takımı oyıncularının da girdiği reaksiyon testine önceki gün Galatasaraylı futbolcularda girdi. Ve tesislerde en iyi dereceye sahip olan ilk 10 sporcunun arasında Drogba yer aldı. Reaksiyon ve güç testinde Fildişili yıldız, 93’lük derecesi ile 8’inci sırada listeye ismini yazdırdı.

Rooney ve Beckham’ın formaları sergileniyor

BU arada tesis yetkilileri önceki akşam ilk kez İngiltere Milli Takımı’nın özel antrenman sahasında G.Saray’ın çalışma yapmasına izin verdi.
Tesislerde, İngiliz Milli Takımı’nın imza duvarı ve tarihi maçlarda unutulmayacak goller atan Rooney, Owen ve Beckham’ın formaları da sergileniyor. Tesiste G.Saray’a tahsis edilen soyunma odası da İngiltere Milli Takımı’nın yanında bulunuyor.Wembley büyüklüğü ve standartlarındaki kapalı çim sahada; İngiliz futbolcuların milli takım idmanları dışında burayı bireysel çalışma yapmak için kullandığı belirtiliyor.

Muhammed Ali’li motivasyon

TESİS gezisinde, ilgi çeken bir başka detay ise İngiliz Milli Takımı’nın kondisyon ve fitness salonunda duvarda efsane boksör Muhammed Ali’nin sözü yazılıydı... Antrenman salonunda Muhammed Ali’nin “Antrenmanların her dakikasından nefret ediyordum. Fakat kendi kendime ‘vazgeçme’ dedim. Şimdi sıkıntı çek ve hayatının geri kalanını bir şampiyon olarak yaşa” sözleri İngilizce olarak motivasyon amacıyla duvardaki yerini almıştı.