« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa Pektemek 2 farklı ameliyat olacak

Dün akşam oynanan Beşiktaş Trabzonspor maçında Belkalem ile girdiği kafa topu mücadelesi sonrası sakatlanarak ambulans ile hastaneye kaldırılan Mustafa Pektemek burnu ve yüzü olmak üzere iki farklı ameliyat geçirecek.İlk müdahaleleri Konya Meram Tıp Fakültesi'nde yapıldıktan sonra bu sabah ambulans uçakla İstanbul'a getirilen Pektemek bu gün özel bir hastanede burnu ve yüzü olmak üzere iki farklı ameliyata girecek.

Ali Danaş / İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Mustafa Pektemek'in sağlık durumu ile ilgili bilgi veren kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık Mustafa Pektemek'in iyileşmesinin en iyimser ihtimal ile 3 aydan önce olmayacağını söyledi.

Ertuğrul Karanlık Pektemek'in önce kulak-burun-boğaz doktoru ardından da estetik doktoru tarafından ameliyat edileceğini belirterek iki farklı bölgede kırıklar olduğunu ve burnunun çabuk iyileşmesine rağmen yüz bölgesindeki hassasiyetten dolayı iyileşmesinin 2-3 ayı bulacağını ifade etti.

Ertuğrul Karanlık son olarak, dün gece Mustafa'yı ziyaret eden takım arkadaşlarının maçın 3-0 bittiğini söylemelerine "Keşke maçı kaybetseydik de Mustafa'ya bir şey olmasaydı" dediğini dile getirdi.


FİKRET ORMAN: ALLAH HERKESE TEDAVİSİ OLAN HASTALIK VERSİN
Mustafa Pektemek'i hastanede ziyaret eden başkan Fikret Orman ziyaret çıkışı yaptığı açıklamada "Allah herkese tedavisi olan hastalık versin,bizim için önemli olan Mustafa'nın sağlığı"diye konuştu.

Fikret Orman "önemli darbe aldı ama korkulacak bir şey yok.Bizim için en önemli şey oyuncunun yaşamsal ve sağlık konuları.Gözünde, beyninde bir şey yok.İyileşme süreciyle alakalı doktorlar bilgi verebilirler.
Mustafa ile beraberdik keyfi yerinde.Ameliyat olacak.Allah tedavisi olan hastalık versin hepimize, herkese"diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz