« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motosiklet tutkunlarının gözü Kastamonu'da

Türkiye Enduro Şampiyonası.Şampiyonanın 4. ayak yarışı, Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde başladı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 4. ayak yarışı, Azdavay ilçesinde başladı.Azdavay Kaymakamı Osman Doğramacı, Suğla Yaylası'ndaki yarış öncesi yaptığı konuşmada, Azdavay için miladı yaşadıklarını belirterek, şampiyonanın ilçelerinde düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını anlattı.

Şampiyonanın sonraki yıllarda da devamının ilçe için büyük önem taşıdığına dikkati çeken Doğramacı, şöyle konuştu:

"Bununla ilgili altyapı çalışmalarını yaklaşık 3 haftadır hızlı şekilde 'gece gündüz' demeden bitirmiş durumdayız. Bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde kaymakamlık, belediye ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Beyi'in çok katkıları var. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Azdavay, artık yeni kapı açmıştır. Bu kapı, birbiri ardına farklı kapılar da açacaktır, buna inanıyorum. Hepimiz geçiciyiz ama bu eser kalıcı olacak. Yeter ki bunun arkasında durun, ulusal müsabakaları birbiri ardına devam ettirelim. Bugün enduro, yarın motokros, ondan sonra atlı kroslar olur. Çok güzel bir pist kazandırdık Azdavay'a. Bu pist, buranın yüz akı olacak."

Belediye Başkanı Osman Civelek de yoğun emek sarf edilen şampiyonanın, kaymakamlık ve belediyenin halka hediyesi olduğuna dikkati çekerek, "Federasyonun düzenlediği şampiyonanın bir ayağının Kastamonu'da gerçekleştirilmesi ilktir. Türkiye'ye Suğla Yaylası'nda en iyi motokros ve enduro şampiyonalarının yapılabileceği pist kazandırılmıştır. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum. Kazasız, belasız, lastiklerinin düz basarak yarışmanın sonuçlanmasını ve bundan sonra da ilçemizde uluslararası boyutlarda yarışlar yapılmasını temenni ediyorum."

Konuşmaların ardından Doğramacı ve Civelek, tarihi Aşıklar Köprüsü'nde yarışmanın sembolik startını verdi.Yarın final mücadelesiyle sona erecek şampiyonaya çeşitli illerden 46 sporcu katılıyor.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler