Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Melo’ya çıkış yok

Galatasaray yönetimi, takımdan ayrılmak için elinden gelen her şeyi yapan Felipe Melo'nun bütün alacaklarını ve bütün kaçış yollarını tıkadı. Brezilyalı futbolcunun bonservis fiyatı da belirlendi: 3.1 milyon Euro.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Satranca dönen Melo konusunda Galatasaray kendini sağlama aldı, hiçbir hukuki boşluk bırakmadı! Yönetim, sözleşmesinin uzatılmaması üzerine ayrılık için çıkış yolu arayan Melo’nun tüm alacaklarını hesabına yatırdı
3.1 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini, Inter’in yanı sıra Brezilyalı’yı isteyen diğer kulüpler de henüz ödemeye yanaşmadı. Bunun üzerine yönetim, Felipe Melo cephesinin farklı yöntemlere başvurma ihtimali göz önüne aldı. Sarı kırmızılılar, bu doğrultuda Brezilyalı’nın alacaklarını sıfırladı.

‘GEÇiCi LiSANS’ iDDiASI

MELO’ya yaklaşık 1.4 milyon Euro’luk ödeme yapıldı. Galatasaray, Pitbull’a da taviz vermeyecek. 1 yıl daha kontratı olan Melo’nun gidişine ancak 1 yıllık alacağı olan 3.1 milyon Euro’yu getirmesi hâlinde izin verilecek.
Yönetimin kulağına önemli bir bilgi de geldi. Melo’nun başka kulüpte oynamak adına geçici lisans çıkarmanın peşinde olduğu aktarıldı. Bu bir iddia dahi olsa Galatasaray, oyuncunun alacaklarını ödeyip kendini sağlama aldı.

MELO’DAN AÇIK MEKTUP: TARAFTARA ÜZÜLDÜM

MELO, Instagram hesabından taraftara seslenip özetle şöyle yazdı:
- Son birkaç günde basında benimle ilgili çıkan haberler G.Saray taraftarları tarafından farklı şekilde yorumlandı. Bu nedenle bazı şeylere açıklık getirmek istiyorum. Geleceğimle ilgili henüz karar vermedim. Ailemle tatildeyim. Her zaman G.Saray’a yardım etmek için elimden gelenin en iyisini yaptım. Hiçbir zaman mali konularla kulübümü zor durumda bırakmadım. Sahada her dakika elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Eminin taraftar da bunu çok iyi biliyor. Bazı taraftarların hakkımda yaptığı yorumlar beni üzdü. Burada akıttığım her bir damla ter, Galatasaray’ın başarısına ve kupa kazanmasına ithaf edilmiştir.


Bunları da Beğenebilirsiniz