« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mecnun Otyakmaz: 'Penaltı icat ettiler!'

Medicana Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Gerçekten puana çok ihtiyacımız olduğu bir haftada en azından bir puan alabileceğimizi düşünüyordum ama maalesef fırsat vermediler." dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Otyakmaz, Beşiktaş maçının ardından stat çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, karşılaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Beşiktaş'ın iyi bir takım olduğunu ve liderliği de hak ettiğini aktaran Otyakmaz, şunları kaydetti:

"İkinci yarı ufak bir konsantrasyon eksikliğinde golü buldular. Hemen peşine bir penaltı icat ettiler diyeyim. Halis Özkahya daha önceki maçlarda da bu takımla oynamış olduğumuz karşılaşmalarda yine böyle hatalar yapmıştı. Maalesef, yine bu maçta… Ben sanmıyorum, o pozisyon da yine penaltı değildi.

Penaltı olmayan bir pozisyonda, penaltı vermediği için bir Beşiktaşlının kendisine kızacağını düşünmüyorum. Korkmasına gerek yok yani. Maçı hemen kopardı. 2-0 olduktan sonra gol istedik, aradık ancak son dakikada bulabildik. Gerçekten puana çok ihtiyacımız olduğu bir haftada en azından bir puan alabileceğimizi düşünüyordum ama maalesef fırsat vermediler."

Bir basın mensubunun, "Maç öncesi Beşiktaş camiası Halis Özkahya kararına tepki göstermişti. Bir hafta da böyle yayınlar yapıldı. Halis Özkahya etkilendi mi?" sorusu üzerine Otyakmaz, şöyle devam etti:

"Demek ki etkileniyor. Oyunun genelinde kötü bir yönetim göstermedi. Zaten çok zor pozisyonlar yoktu ama penaltı pozisyonunda İbrahim topa dokundu, ondan sonra bir çarpışma oldu. Öyle çok sayıda pozisyon oluyor ama hiçbiri penaltı çalmıyor. Çok zor durumdayız yani. Bunu göz önüne alması lazım. Biraz daha adaletli yönetmeye gayret etmesi lazımdı. 2-0 olunca tabi oyun koptu, geri çevirme şansımız olamadı. Beşiktaş iyi bir takım, iyi de oynadı. Şu anki mücadelede beraberliği hak ettiğimizi düşünüyorum."
Karşılaşmada sakatlanarak oyundan alınan Sivassporlu futbolcu Cicinho da daha önceki yaşadığı deneyimlerden yola çıkarak çapraz bağı kopması gibi bir şey hissettiğini belirtti.

ATALAY: "ŞU ANDA HİÇBİR ŞEY BİTMİŞ DEĞİL"
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay ise kendileri için önemli bir maçta aldıkları sonuçtan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.
Ligin boyunun kısaldığını ifade eden Atalay, "Önemli bir deplasmandı. Arkadaşlarımız iyi mücadele etti, kazandı. 5 maçımız var. Amacımız 5 maçı da kazanıp ligin sonunu mutlu bir şekilde getirmek." dedi.

"Bu maçın sonucu şampiyonluk şansını artırdı mı?" şeklindeki soru üzerine ise Atalay, "Şu anda hiçbir şey bitmiş değil. 5 maçımız var. Amacımız bu maçları kazanmak." açıklamasında bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler