Kocama oğlumdan daha düşkünüm

Yedi yıldır YKM’nin sahiplerinden Harun Tan ile birlikte olan Ebru Şallı, kocasına ilk günkü gibi aşık olduğunu söyledi. Eşine çok düşkün olduğunu dile getiren Şallı, ‘Harun, oğlum Beren’den önce gelir’ dedi.

Röportaj: Sema DENKER
01.12.2005 - 00:00 | Son Güncelleme :

Oğlunla ilişkiniz nasıl? Çok güzel. Beren martta iki yaşını dolduracak. Annelik müthiş bir duygu. Bir o kadar da dünyanın en zor işi. Hele 1.5 yaşına gelene kadar geçen zaman, gerçekten çok zor.

- Et yiyor mu, yoksa o da senin gibi vejetaryen mi?

Yiyor. Ben yemesem de evimde hep et pişirmişimdir. Üçümüzün de yemeğini ben yaparım. Mesela oğlumun yoğurdunu dışarıdan almam. Evde yaparım.

- Eşinle yedi yıldır birliktesin. Beren’in dünyaya gelmesi ilişkinizde bir değişikliğe neden olmadı mı?

Hayır. Zaten bebek doğduktan sonraki o bir yıl içinde hala birbirine destek olup gülebiliyorsan, romantizmi yaşatabiliyorsan, evliliğinde bir değişiklik olmaz. Bunun sebebi de yine kendine bakmakla ilgili. Mesela ben hiç lohusalık sendromu yaşamadım. Hastaneden çıktığımın ikinci günü, sezaryenle ameliyat olmama rağmen evde yemek pişirdim. Ertesi gün kuaföre gittim. Eşimle yatağımı hiç ayırmadım.

- Oysa kadınlar lohusa döneminde eşini yanına yaklaştırmaz denir...

Bunun nedeni aldıkları kilolar. Aynaya bakıyor, kendini tanıyamıyor. Sürekli emzirdiği için yine kendini inek gibi hissediyor! Bunun olmaması için kadın ayakları üzerinde duracak ve zayıf olacak. Ben hamileliğimde 7 kilo aldım, hastaneden çıkarken 6 kilosu gitmişti. Kendime güvenim tamdı. Hala Harun’un hayran olduğu kadındım. Aramızdaki romantizm ilk günkü gibiydi.

BEREN EVLENECEKHARUN HEP YANIMDA

- Yedi yılın, bebeğin, bu aşkı ve heyecanı kaybettirmemiş olması çok güzel. Vallahi bravo!

Ben hala Harun’a deliler gibi aşığım. Tamam, oğlum Beren benim bebeğim, her şeyim, onu çok seviyorum ama Harun daha önce gelir benim için. Bunu da bir anne olarak tüm içtenliğimle söylüyorum. Bir annenin bunu söylemesi herhalde yürek ister. Önce Harun geliyor benim için!

- Nasıl yani, anlamadım!

Bu aşkı bulmasaydım, ne evlenirdim, ne de çocuk yapardım. Beren, iki kişinin yaşadığı büyük aşk, istekle dünyaya geldi.

- Bir annenin önce kocam demesini anlayamadım!

Tüm samimiyetimle söyledim. Tabii ki oğlumu çok seviyorum. O benim canım, bir parçam. Ama yarın evlenip gidecek, Harun benim yanımda kalacak. O, hasta olduğumda bütün işlerini iptal edip, evde bana bakıyor. Ben de ona bakıyorum. İki sevgili, dost gibiyiz biz.

- Kocan birisine aşık olup gidebilir, Allah korusun ölebilir! Ömür boyu yanında kalacak diye garantisi yok ki. Sonuçta eş bulunur. Ama ya evlat, evlat sevgisi?

Bir de tam tersini düşünelim. Aşık olmaksa, ben de aynı şeyi yaşayabilirim. Ölüm ise başka. Kimse bunları düşünerek bir evlilik yapmaz. Bizim birbirimize yeminimiz var. Evlat, her zaman evlattır. Şimdi Beren aşırı babacı. Erkek evladın anneye düşkün olduğu söylenir. Fakat bir evladı, bana baksın, yanımda olsun diye dünyaya getirmiyorsun ki. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Allah korusun hayırsız evlat da olabilir.

İKİMİZ İÇİN ÖNCE BİZ SONRA OĞLUMUZ

- Oğlunu sevmiyor musun ya da eşinden daha mı az seviyorsun?

Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Sevgisiz bir anne nasıl olabilirim? Dokuz ay karnımda taşımışım, yedi ay süt vermişim. Çocuğumun yoğurdunu bile evde yapan, bakıcıların eline bırakmayan, bu kadar ilgili bir anne evladını sevmez mi? Ben oğlumu ve eşimi de çok seviyorum. Çocuğum olmadan önce de aynı şeyi söylüyordum. Fakat herkes, Harun da dahil, anne olunca böyle düşünmezsin demişti. Ama düşüncemde hiçbir değişiklik olmadı.

- Beren’in babasına düşkün olmasını çok kıskanıyorsun. Bu da seni öfkelendiriyor mu?

Bu düşkünlüğü hoşuma gidiyor ama ben her ikisini de çok kıskanıyorum açıkçası. Öfkeli de değilim canım! Fakat günde 20 kere baba diyorsa, iki kere de anne demesini istiyorum. Baba-oğulun arası müthiş. Ancak Harun’la da konuştuğumuzda o da bana ‘Önce sen gelirsin, sonra Beren’ dedi. Diyorum ya, bizim aramızdaki bağ, çok büyük.

- Bu bağı anlamaya çalışıyorum. Neyse diyelim ki hayati bir durum söz konusu. Önce oğlunu mu kurtarırsın, yoksa kocanı mı?

Cevaplandırmam mümkün değil. İkisi de benim canım. İkisini de kurtarmak isterim. Baktım ki kurtaramıyorum, kendimi feda ederim.

- Hiçbir şey anlamadım! Kocam önce gelir diyorsun, sonra oğlunu çok sevdiğini söylüyor, tercih yapamam diyorsun. Karışık bir durum. Gündem yaratmak mı istiyorsun?

Siz beni arayıp, röportaj yapmak istediniz. Gündem yaratmak istesem çıkıp bunları herkesin içinde söylerim. Ne düşünüyorsam, nasıl yaşıyorsam, açık yüreklilikle anlattım, hepsi bu.

Yüzüm ışıldasın diye avokado püresi sürüyorum

Bakımlı, sağlıklı olmak adına neler yapıyorsun, anlatır mısın? Sabah kalkar kalkmaz büyük bir bardak ılık su içerim. Yarım saat sonra kahvaltımı yaparım. Yemekten bir saat sonra da yarım saat spor yaparım. Yedi öğün yemek yerim. Çantamdan incirimi hiç eksik etmem. Cilt güzelliğim için de tamamen doğal yollardan yaptığım maskelerim var, onları uygularım.

- Nasıl yapıyorsun bu maskeleri ve ne işe yarıyorlar?

10 ya da 15 günde bir yaptığım maskelerim var. Mesela bir yumurta sarısı, bir kaşık bal ve bir kaşık taze limon suyunu karıştırıp, temiz cilde uyguluyorum. 15 dakika bekletip yıkıyorum. Bu karışım, cildin çok canlı görünmesini sağlıyor. Bir de sadece yumurta akını çırpıp, yüzüme sürüyorum. Bu da cilde hava aldırıyor, temizliyor. Ayrıca avokado bakımım da var. Mutlaka her gün bir dilim avokado yerim. Çünkü içinde bol miktarda E vitamini var. Bunun dışında püresini yapıp, içine limon sıkıp, yüzüme maske yaparım. Bu maske de cildin elastikiyetini sağlıyor, kırışıklıkları engelliyor. Ve cilt çok parlak oluyor. Saçım ise bepanten ampul, eczanelerde satılan E vitamini, saf zeytinyağı ve avokado yağı karışımını uyguluyorum. Sıcak havluyla sarıp, yarım saat bekliyorum. Bunu da 15 gün de bir yapıyorum. Vücudum için sadece bebek nemlendiricisi sürüyorum. Ayda bir kere de mutlaka hamama gidiyorum.

Gucci taşıyıcı hediye geldi

O taşıyıcı bize Harun’un yurtdışında yaşayan bir arkadaşından hediye geldi. Bir kere kullandık. O gün de resmimiz çekildi ve her yerde haber olduk. Fiyatı yazıldı, markası yazıldı. Bu kadar büyütüleceği hiç aklıma gelmezdi. Ne fiyatını bilirim, ne de birkaç kez kullanacağım şeye o kadar para veririm!

Ama hediye gelmiştir, ne yapsaydım, saklasa mıydım? Yine marka hediyeler gelmeye devam ediyor. Yoksa ben öyle marka meraklısı değilim ki. Oğlumu YKM’den giydiriyorum. Sonra bebek bu! Alınan şey birkaç giyimden sonra olmuyor. Bugüne kadar Beren’in kıyafetleri ile sekiz çocuk büyüdü, büyümeye de devam ediyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün