Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendi oyuncularına 'aptal' dedi

Danimarka-Türkiye maçını Danimarka'da naklen yayınlayan Kanal 5'in spikeri, "Türk yıldızlar yine sihir yaptı" dedi. Danimarka Milli Takımı oyuncularının her şansı değerlendiremediğinde, "Aptal Danimarkalılar" şeklinde yorum yaptı.

Ünsal TURAN/KOPENHAG, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kanal 5 stüdyosundaki yorumcular, Türkiye A Milli Futbol Takımı için, "Türk Milli Takımı kendi ülkesinde hak ettiği desteği görmüyor. Türkler daha çok lig takımlarını destekliyor. Buradaki seyirci de milli takımlarını izlemeyi bir eğlence olarak görüyor" şeklinde yorum yaptı. Yorumlarda, "Türkler bu maçtan önce birkaç güzel maç oynadı. Türkler topla direkt oynuyorlar, daha çok fiziksel güç kullanıyorlar. Milli takım oyuncuları genelde üç büyük takım oyuncularından oluşuyor" şeklinde ifadeler kullanıldı.

Bu arada 33'üncü dakikada verilen penaltı kararı ise stüdyodaki spiker ve yorumcuları da şaşırttı. Yorumcular, hakemin penaltı kararı vermesine inanamayıp, sevinç kahkahaları attı. Spikerler, Danimarka Milli Takımı oyuncuları her şans kaçırışında ise "Aptal Danimarkalılar" şeklinde yorum yaptı.

"TÜRK YILDIZLAR SİHİR YAPTI"
Karşılaşmanın 55'inci dakikasında Türkiye'nin skoru 1-1 yapması, stüdyodaki yorumcuların moralini bozdu. Spiker, "Türk yıldızlar yine sihir yaptı" şeklinde ifade kullandı. Ozan'ın attığı galibiyet golü ise Danimarkalıları yıktı. Maçın yorumcuları eski ünlü oyuncular Frank Andersen ve Brian Laudrup, "Kaleci Schmeichel'in yapabileceği bir şey yoktu. Türkler ikinci yarıda daha iyi oynadı ve galibiyeti hak ettiler. Morten Olsen çok ümitliydi, iyi oyuncuları sahaya sürdü, ama Türkler kazanan taraf oldu" cümlelerini kulandılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz