GeriKelebek Zorla farklı ilişki istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  76
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zorla farklı ilişki istedi

Zorla farklı ilişki istedi
refid:19132611 ilişkili resim dosyası

İzzet Yıldızhan’dan kendisini darp ettiği iddiasıyla şikayetçi olan E.S.K., ifadesinde “Beni dövdü, silah gösterip tehdit etti, zorla farklı ilişkiye girmek istedi” dedi.

TEK KADINLA YETİNEMEDİLER- Fotogaleri

ÜNLÜ türkücü İzzet Yıldızhan’ın geçtiğimiz hafta sonu Ankara’daki beş yıldızlı bir otelde para karşılığı birlikte olduğu kadını darp ettiği öne sürüldü. Yıldızhan’dan şikayetçi olan E.S.K.’nın ifadesinde “Beni dövdü, silah gösterip tehdit etti, zorla ilişkiye girmek istedi” dediği öğrenildi. E.S.K. polise verdiği ifadede özetle şunları söyledi: “Yıldızhan’ın daveti üzerine gece dört kız arkadaş otele gittik. Alkol alıp eğlendik. Yıldızhan dördümüzle birlikte oldu. Daha sonra benimle farklı biçimde ilişkiye girmek istedi, kabul etmedim. Yumruk vurdu, silahını üzerime doğrultup beni tehdit etti. Odadan kurtulur kurtulmaz polise giderek şikayetçi oldum.” Adli Tıp Kurumu’na sevk edilen E.S.K.’nın yüzünde ve vücudunun bazı yerlerinde ekimozlar (deri altı kılcal damar kanamaları) görülünce “müessir fiile maruz kalmıştır” raporu verildi.

Jest yapmak istedim

İzzet Yıldızhan ise mahkemedeki ifadesinde, kadınlardan birini tanıdığını, odaya üç arkadaşıyla geldiğini ve şikayetçinin haraç ister gibi para istediğini savundu. Suçlamaları kabul etmeyen Yıldızhan, şunları söyledi: “Ben kadınlardan birisini tanırım. Bana telefonda ‘hayranın olan arkadaşlarım var’ diyerek üç kız arkadaşıyla odaya geldiler. Sohbet ederek eğlendik. Her şey gönül rızasıyla gelişti. Zorla kimseyle ilişkiye girmedim. Kimseyi tehdit etmedim. Ayrılacakları vakit jest yapmak istedim, kişi başı 200 dolar para verdim. Ancak şikayetçi ‘Seni dünyaya rezil ederim’ diyerek bin dolar para istedi. Çok alkollüydü, ‘Haraç mı alıyorsun’ diye çıkıştım, aramızda tartışma çıktı. Sonra ayrılıp gittiler. Tekrar bir araya gelmişler, olaydan tam dört saat sonra karakola gitmişler. Madem darp vardı, tehdit vardı neden hemen gidip şikayetçi olmadı da olaydan dört saat sonra şikayetçi oldu?”

Suç vasfı değişebilir

İfadesinin tamamlanmasının ardından Nöbetçi 6’ncı Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Naile Gündoğdu Taş, “Tüm delillerin toplandığı, suç vasfının değişebileceğini” belirterek Yıldızhan’ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Gözaltına alınan Nihat Doğan’ın da karakolda şüpheli sıfatıyla ifadesi alındı. Ancak kadınların şikayetçi olmaması üzerine Doğan, savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

O yazıları gözlerine sokarım

İzzet Yıldızhan, gazetecileri uyardı: “Benim bir ailem, çocuklarım var. Bugün haberlere bakarken utanç duydum. Adımı Tecavüzcü Coşkun’a çıkardılar. Biraz dikkatli haber yazın. Ciddi şeyler yaparım, o yazıları gözlerine sokarım. Benim çocuklarım büyüyorlar. Ben yarın bazı şeyleri engelleyemeyebilirim. Belki ailemden biri, o haberleri yazanları rezil edebilir.”

Bir daha da odaya gitmem

Nihat Doğan, İzzet Yıldızhan’ın yaşadığı olayla hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi.

O gece İzzet Yıldızhan’ın yanında olduğu öne sürülen Nihat Doğan, iddiaya “Arım Balım Peteğim” programına bağlanarak yanıt verdi. Doğan, olayla hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi: “Gece 02.30’da İzzet Ağabey beni aradı, ‘Yanımda seni seven bir hayranın var, gelirsen sevinirim’ dedi. Büyüğümdür diye beş dakikalığına gittim. Ama bir daha kimsenin odasına gitmem. Fotoğraf çekildik, sonra odama döndüm. Sabah emniyet mensubu arkadaşlar geldi, emniyete davet etti. ‘İzzet Bey’in hanımefendileri darp ettiğine dair iddialar var, şahit oldunuz mu?’ dediler, ben de ‘Hayır’ dedim ve 10 dakika sonra oradan ayrıldım. Ben odama hayran almam, İzzet Bey de almaz. Oradakiler, onun tanıdığı kişilerdi. Benim hakkımda bir suçlama yok, beni ilgilendiren bir konu da yok.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle