GeriKelebek Uçak geldi, sıra izinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçak geldi, sıra izinde

Atatürk Havalimanı’ndan kafeterya yapılmak üzere, 8 saatlik yolculuk sonrası Kartal sahiline götürülen Boeing 727 tipi uçak, şimdiden yoğun ilgi görüyor.

THY ve Top Air tarafından bir süre kullanılan, daha sonra hurdaya ayrılan 1979 model Boeing 727’yi, Logistic Air Firması’ndan 37 bin dolara (yaklaşık 50 bin YTL) satın alan Ali Rıza Aksu, uçağı Kartal sahiline taşıttı. Kanatları ve kuyruğu kesildikten sonra polis eskortunda Yeşilköy’den 8 saatlik yolculuk sonrası Kartal Rahmanlar’a ulaşan uçak, Sahilyolu’yla Hazar sokağın kesiştiği noktada kiralık bir arsaya yerleştirildi. Uçağa, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Günboyu, sahilde yürüyüşe çıkanlar, köpeklerini gezdirenler, çocuklar, hurdaya ayrılmış uçağı gezdiler.

KANATLARININ ALTIÇAY BAHÇESİ OLACAK

Uçağın sahibi Aksu, Uzakdoğu’da uçaktan kafeterya gördüğünü, İstanbul’da da benzerini yapmak istediğini, 4 yıldır proje üzerinde çalıştığını söyledi. Otoyoldaki köprülerin altından geçebilecek hurda uçak bulmakta zorlandığını kaydeden Aksu, 100 bin dolar (134 bin YTL) daha masraf yaparak 1 aya kadar kafeteryanın açılacağını bildirdi. Yeniden düzenlenecek Boeing 727’nin kanatlarının altı açık çay bahçesi, karşılıklı koltuk ve masaların olacağı içi restoran haline getirilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle