GeriTelevizyon Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Behzat’ı Emir Benderlioğlu kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Behzat’ı Emir Benderlioğlu kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Behzat’ı Emir Benderlioğlu kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine transfer olan Emir Benderlioğlu’nun hayatı merak konusu oldu. Emir Benderlioğlu, İlyas'la amansız bir mücadeleye girecek olan Behzat’ı canlandırıyor. Peki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Behzat’ı Emir Benderlioğlu kimdir?

Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni bitirdi. Önce heykel okuyan oyuncu daha sonra grafik bölümüne geçti, daha sonra TRT tanıtım koordinatörü olarak çalıştı. Alper Çağlar'ın yönetiminde: Bukalemun, 4 Saat, Kabakurgu, Camgöz, Panzehir, Dağ II filmlerinde rol aldı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı. Çağlar'ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu, bir cast ajansına kaydoldu ve İstanbul'a yerleşti.

Ademin Trenleri adlı filmdeki karakterlerden biri olan Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterine hayat verdi. 2008 yılında da Med Yapım dizisi olan Dedektif Biraderler'de başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı Kavak Yelleri'nde Mine'nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. 2010'un Ocak ayında Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde adlı komedi filminde Durul karakteri ile izleyici karşısına çıktı. 6 Temmuz 2010’da i kendisi gibi oyuncu olan Ceren Şekerci ile evlendi. 2010'un Ağustos ayında Fox'ta yayınlanan Keskin Bıçak dizisinde başrol karakterlerinden biri olan Çetin'e hayat verdi.

BEHZAT KARAKTERİ HAKKINDA

Behzat, Façalı’ların iki reisinden biridir. Façalı Behzat, Façalı Haşmet’in kardeşidir. Cezaevinde kendine göre bir düzen kuran Behzat İlyas’ın işini içeride bitirmek ister; ancak İlyas’ı alt etmek o kadar kolay olmayacaktır.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle