GeriKelebek Tarkan’a benzediğim için gurur duyarım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarkan’a benzediğim için gurur duyarım

Tarkan’a benzediğim için gurur duyarım
refid:12280959 ilişkili resim dosyası

Emir, ilk albümü “Ben Sen Olamam” ile geçtiğimiz haftalarda müzik dünyasına girdi. Albümde Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Gülşen gibi pek çok ismin hit olacak şarkısı var. Fakat Emir, bu şarkıların aksine ilk günden Tarkan’a olan fiziksel benzerliğiyle dikkatleri çekti. Üstelik Tarkan, Emir’in klibinde oynadı, söz ve müziğini yazdığı şarkıda onunla düet yaptı. Emir bu benzerlikten şikayetçi değil. Aksine gurur duyuyor.

Emir (28), Yunanistan göçmeni bir ailenin çocuğu. İstanbul’da doğdu. Konuşmayı çok sevdiği için hep iyi bir sunucu olmanın hayalini kuruyor, oyuncak mikrofonunu elinden hiç düşürmüyordu. Lise yıllarında, TRT spikerlerinden diksiyon dersleri almaya başladı. Ardından hayaline bir adım daha yaklaşmak için halen eğitimine devam ettiği Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne girdi.

Üniversitedeki ilk senesinde şan dersleri almaya başladı. Sadece okulda eğitim alarak iyi bir iletişimci olunamayacağını düşünerek kuzeni aracılığıyla tanıştığı Haldun Dormen’in tiyatrosunda reji asistanı oldu.

Bir süre sonra Mehmet Ali Alabora aracılığıyla Savaş Ay ile tanıştı. A Takımı isimli haber programında çalışmaya başladı. Ardından da büyük hayranı olduğu Hülya Avşar’ın şov programının editör grubunda yer aldı.

Emir yaşadıklarını şansa bağlamıyor: “Bütün iş fırsatları benim çalışkanlığım ve hedefimi iyi belirlememle alakalıydı. Ayrıca paraya hiç önem vermedim. İşi en iyi şekilde ve iyi isimlerden öğrenmek bana yetiyordu.”

Şimdiki menajeri Haluk Şentürk ile Kibariye’den Bülent Ersoy’a pek çok ismin basın danışmanlığı ve organizasyon işlerini yaptı, müzik şirketlerinde çalıştı. İyi bir repertuvar nasıl oluşturulur çok iyi öğrenmiştim. Ve yıllardır aldığım şan eğitimiyle bir şeyler yapmak için çalışmalara başladım” diyor.

Ozan Çolakoğlu ile tanıştı. Çolakoğlu, demoları, şarkıları ve sesini beğendi. Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Fettah Can-Alper Narman, Gülşen, Zeynep Talu gibi tanıdığı isimlerden şarkı aldı. Çoğu isim şarkıları için ücret istemedi.

TARKAN, MEYDAN OKUMALISIN DEDİ

Fakat son bir dileği vardı: Yeni bir Tarkan şarkısı söylemek. “Ozan Çolakoğlu Tarkan’ın yeni albümü için evine gidip geliyordu. Biraz benden bahsetmesini istedim. Şiki Şiki adlı şarkımı dinletmiş. Tarkan beğenmiş, ben stüdyodayken bir gün geldi. Bütün aldığım parçaları dinledi. Hepsini çok beğendi. Ardından ‘Sen meydan okuyarak çıkmalısın’ diyerek, benim için yazdığı Ben Sen Olamam şarkısını dinletti” diyor Emir.

Tarkan’ın şirketi Hitt müzikle anlaştı. Geçtiğimiz haftalarda Ben Sen Olamam isimli albümü tamamlandı. 12 yeni şarkıdan oluşan albümde, şarkıların herkese hitap etmesine özen gösterildi.

Kadınlar bayılır diye saçlarımı uzattım

Tarkan’a ilk siz mi kendinizi benzettiniz, çevreniz mi sizi benzetti?
- İlk önce çevremden benzettiler. Ama bunun saçımla veya tarzımla alakası yoktu. Bence Tarkan’a benzeyen yanım tavırlarım. Belki gözlerimiz ve bakışlarımız da benzetilebilir.

Geçmişte de Tarkan’a kendinizi benzetip onun gibi dolaştığınız konuşuldu.
- Zaman zaman saçımı Tarkan gibi kestirdim ama kendimi ona benzetmek için özel bir şey yapmadım. Bu şekilde yapılan eleştirilerde başka niyetler olduğunu düşünüyor ve okumuyorum. Ben Tarkan’a hayrandım, o da bana destek oldu. Saçımı, şu anda piyasada uzun saçlı biri yok ve kadınlar uzun saça bayılır diye uzattım.

Peki bu benzerlikle anılmak sizi hiç rahatsız etti mi?
- İnanın, bundan hiç rahatsızlığım ya da korkum olmadı. Çünkü benim tek özelliğim Tarkan’a benzemek değil.

Benzeme durumu biraz strateji miydi?
- Hayır tabii ki. Bu resimlerdeki benim. Bütün samimiyetimle ‘Ona hayranım’ diyorum. Ama özel bir şey yapmıyordum.

Şarkıda Tarkan’ın sesinin sizinkinden çok duyulduğu ve Tarkan gibi okuduğunuz söylendi?
- Hadi diyelim ki onun sesi daha çok, ne zararı var? Ayrıca bu bir Tarkan şarkısı ve hakkı böyle verilir. Onun okumasından da etkilendim.

Tarkan size öğüt veriyor mu?
- Çok çalışmam gerektiğini söylüyor. İçten gülmemi ve samimi olmamı, ucuz polemiklere girmememi öğütlüyor.

Birbirinize nasıl hitap ediyorsunuz?
- Ne kadar samimi olsak, her şeyimi paylaşsam da sizli bizli konuşmaya devam ederim. Ona yanlış yaparsam ölürüm.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle