GeriStil Şimdi çok moda: Kendinize çil ve ben yapın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şimdi çok moda: Kendinize çil ve ben yapın!

Şimdi çok moda: Kendinize çil ve ben yapın!

Son yıllarda makyaj dünyasında yeni bir trend başladı: Çil makyajı. Masum güzelliğin temsilcisi olan çil ve benlere siz de makyajınızda yer vererek romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Farklılıkların dikkat çektiği ve trend olduğu güzellik ve kozmetik dünyasında en yeni akımlardan biri ise makyajınızda çil ve ben yapmak. Bu cilt izleri son zamanlarda kusur gibi algılanmak yerine kişiye alımlı ve çocuksu bir hava verdiği için makyaj hileleri arasına girmiş durumda. Masum güzelliğin temsilcisi olan çil ve benlere siz de makyajınızda yer vererek romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Peki çil ve ben makyajı nasıl uygulanıyor?

-- Çil ve ben makyajı için öncelikle cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Temizlenmiş ve ölü hücrelerden arındırılmış bir cilt makyaj için en iyi bazı oluşturur. Cildinizi derinlemesine temizlemeye yardımcı olan bir temizleme sütü ile iyice temizleyin ve gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olun. Temizleme sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürerek cildinizi makyaja hazır hale getirin.

Şimdi çok moda: Kendinize çil ve ben yapın

-- Çil makyajı için hafif bronzlaştırıcı özellikli nemlendiricileri tercih ederek cildinizin daha ışıltılı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizden biraz daha koyu bir tonda tercih edeceğiniz makyaj altı kremini büyük bir fırça ile alnınıza, burnunuza ve elmacık kemiklerinizi üzerine uygulayın. Doğal bir görüntü için bu uygulamayı hafif bir şekilde gerçekleştirin.

-- Cilt tonunuza uygun bir kahverengi kalem edinin. Bu kalemi yanaklarınızın belirli bölgelerinde küçük noktalar oluşacak şekilde yüzünüzde çevirerek çiller yapın. Çillerinizin boyutuna tamamen siz karar verebilirsiniz. Küçük ve büyük formlu yüze dağılmış çiller yapmak daha doğal bir görüntü yaratır.

-- Cildinizde yaptığınız ben ve çillerin üzerine parmaklarınızla hafifçe dokunarak ısı ile birlikte çillerin daha doğal görünmesine yardım edebilirsiniz.

Şimdi çok moda: Kendinize çil ve ben yapın

-- Makyajın geri kalanında ise yanaklarınıza şeftali tonlarında bir allık sürerek cildinizin daha canlı ve hoş görünmesini sağlayın. Dudaklarınıza bir miktar nemlendirici uyguladıktan sonra pembe tonlarında bir ruj ile daha çekici bir görünüm verebilirsiniz. Rujunuzu parlatıcı ile tamamlamanız size daha romantik ve masum bir hava katacaktır.

-- Gözlerinize ise hafif bir maskara uygulaması yaparak makyajınızın çok daha etkili görünmesini sağlayabilirsiniz. Makyajınızın son dokunuşu olarak makyaj sabitleyici bir sprey ile çil ve benlerinizi daha kalıcı hale getirerek makyajınızı sonlandırabilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle