GeriStil Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında

Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında

Pharrell Williams’ın ismini mutlaka duymuşsunuzdur. O gerçek bir ikon: 42 yaşında 16’lıklara ilham kaynağı olmak her babayiğidin harcı değil. Sadece ‘onu’ takip ederek gündeme hâkim olabilir, aynı zamanda beyninizin yaratıcı kısmını da hareketlendirebilirsiniz. Nasıl beceriyor,mercek altına aldık.

Bu dünyadan değilmişçesine elini attığı her ‘yaratıcı’ işte üstün başarı sağlayan peşinden genç kitleleri sürükleyen ilham kaynağı bu şahsına münhasır adam, sadece bir moda ikonu sıfatını değil, süperstar mertebesini hak ediyor. Bir ‘Süperstar’dan beklenecek her şeyi fazlasıyla sunarak, üreterek, çalışarak devamlı surette bizi takibe zorluyor. 42 yaşında 16’lıklara ilham olmak her babayiğidin harcı değil.

Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında

Orijinal, iddialı, yenilikçi ve pop bir stiliniz varsa bu adam tam da size ilham verecek cinsten bir zevke sahip. Wall Street Journal’a stil ikonu titriyle kapak olan, Comme des garçons ve Louis Vuitton gibi bazı markalara parfüm ve mücevher tasarlayan, şarkı sözü yazarı, rap’çi ve prodüktör Pharrell’in oldukça çok takip edildiğini tahmin edersiniz. Pharrell’in tarzı söz konusuysa Amerikan sokak modasını takip etmek ve yenilikçi olmak şart. Birçok kez en iyi giyinen sanatçı seçilen Pharrell’in kombinlemelerinden birkaç tanesini kendinize örnek alabilirsiniz.


İster müzik piyasasından olun, ister stil, moda ya da tasarım. Pharrell’in ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Sadece ‘onu’ takip ederek gündeme hâkim olabilir, beyninizin yaratıcı kısmını da hareketlendirebilirsiniz. Pharrell’in kendine has aksesuvarlarıyla yaptığı, özgün, deneysel, ultra yaratıcı ve ikonik kombinlerine bakmaya doyamazsınız. Grammy ödüllerinde takarak, birden bire fenomen haline getirdiği Vivienne Westwood imzalı formu bozuk şapkasını, blazer ceket altına giydiği kamuflaj şortları ve kaykay kıyafetleriyle kombinlediği anneannesinin örme kazakların, ikonik Adidas’larını düşününce müziğinde olduğu gibi giyiminde de hip-hop, rap ve pop ile cümbüş yaratan eklektik Pharrell’i oldukça cesur buluyoruz.

Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında


Biraz gerilere gittiğimizde şarkıcı, yapımcı ve söz yazarı olarak oldukça başarılı işlere imza attığını şaşırarak izliyoruz. “Ben sıradan görünen bir çocuk asla olmadım” diyerek bu sefer bizi şaşırtmayan Pharrell, arkadaşı Chad Hugo ile ‘Neptunes’ yapım şirketini kurduğunda Jay-Z, Britney Spears ve Usher ile yapımcı olarak anlaşmalar imzalıyor. Jay-Z’nin ‘Excuse me Miss’ parçasında yan vokal olarak bizleri sesinden de mahrum etmiyor. Justin Timberlake ile 2002 yılında ‘yılın yapımcısı’ olarak ilk Grammy’sini kabul ediyor. Bu sadece bir başlangıç. 2003’te ilk solo parçasını yayımlıyor ve devamı geliyor.

Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında


Hugo ile kurdukları N.E.R.D grubuyla albüm çalışmaları yaparken, 2006 da ilk solo albümünü çıkarıyor Katkısı bulunan Duft Punk ‘Get Lucky’nin başarısını ve ‘Happy’ ile Oscar ödülleri adaylığını zaten biliyorsunuz.

Müzik bu adamın yeteneklerinden sadece biri. CFDA tarafından moda ikonu seçilen bu yapımcı-müzisyenin tasarıma olan tutkusu onu bir marka yaratmaya kadar götürüyor. Ortağı olduğu moda markaları Billionaire Boys Club ve Ice-Cream ile kendi tarzını üretiyor. 2014’ te Adidas’ın tasarım kuvvetlerine katılıyor ve moda endüstrisini de kendi özgün tarzından faydalandırıyor.

Pharrell Williams: Deha bu şapkanın altında


Marc Jacobs ile güneş gözlük koleksiyonu tasarlıyor ve sonunda bir tekstil ve kumaş şirketinin sahibi oluyor.

Ayrıca New York Times en iyi satanlar listesinde kendi  parçası ‘Happy’ den esinlenip çıkarttığı resimli bir çocuk kitabı, Karmaloop TV adında, yaratıcı yönetmenliğini yaptığı bir televizyon kanalı var. Şimdi anlamışsınızdır, neden bir moda ikonu olmaktan fazlası olduğunu...

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle