GeriSağlık 'Şiddeti kınamak sağlık çalışanlarının ödevidir'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Şiddeti kınamak sağlık çalışanlarının ödevidir'

'Şiddeti kınamak sağlık çalışanlarının ödevidir'

Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreterliği tarafından Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan 24 doktora devlet memuru oldukları halde basın açıklaması yaptıkları ve açıklamaya katıldıkları gerekçesiyle disiplin soruşturması açıldı.

Türkiye Psikiyatri Derneği ise bugün bir açıklama yaparak hakkında soruşturma başlatılan hekimler ve sağlık çalışanları ile ilgili incelemelerin durdurulmasını istedi. TPD yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, meslektaşlarımız ve diğer sağlık çalışanları ile ilgili başlatılan incelemeler durdurulmalıdır...

24 HEKİM VE 1 HEMŞİRE HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

Şiddeti kınamak sağlık çalışanlarının ödevidir

Aralık ayında pek çok hastanede olduğu gibi Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde de son dönemde ülkemizin güneydoğusunda, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete ve barışın gerekliliğine dikkat çekmeyi amaçlayan bir basın açıklaması gerçekleştirilmişti. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin de bağlı olduğu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin, söz konusu basın açıklamasına katılan 24 hekim ve 1 hemşire hakkında inceleme başlattığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

YAŞAM HAKKINI SAVUNMAK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MESLEKİ VE İNSANİ ÖDEVİDİR

 

Yaşam hakkını ve barışı savunmak ve nereden gelirse gelsin sağlık çalışanlarına yönelen her tür şiddeti kınamak başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının mesleki ve insani ödevleri arasındadır. İnceleme başlatan yetkilileri sağduyuya davet ediyoruz. Meslek etiğine uygun davranarak yaşam hakkını savunan meslektaşlarımız ve diğer sağlık çalışanları hakkında başlatılan inceleme işleminin hemen durdurulmasını talep ediyoruz."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle