GeriKelebek Okur yorumları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okur yorumları

Bize de istihdam yaratacak

İstanbul’a 5 milyar dolarlık yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Dubai International Properties’in İstanbul’daki ortak yatırımlarının ilk halkasını, Levent’te inşa edilecek iki gökdeleni kapsayan yarım milyar dolarlık ‘Dubai Towers İstanbul’ oluşturacak.


İstanbul’a gökdelen yapılacağına ulaşım sorunu çözecek yatırımlar yapılsın. 5 milyar dolara İstanbul’a 100 km. metro yapılır. Ulaşım sorunu kalmaz.

n Ceyhun Savaş


Bazıları 5 milyar dolara İstanbul’a metro yapılır, altyapı sorunları çözülür diyorlar. Elin Dubailisi senin altyapı sorununu neden çözsün ki? Onlarla belediyeler ilgilenir. Yabancı sermaye sana kanalizasyon borusu döşemez. Yatırım yapar, kendisi para kazanırken, o ülkenin halkına da istihdam yaratır. Yani Almanya’ya gidip çalışmana gerek kalmaz, yabancı sermaye fabrikasını, otelini buraya açar, senin işçin orda çalışır. n Mehmet Altın

Bu yatırım, deprem riski son derece yüksek olan, trafiği her geçen sene daha kötü olan, otopark sorunu yaşayan, kişi başına düşen yeşil alan fakiri İstanbul’un bu olumsuzluklarını daha da artırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Yol yakınken geri dönülmesinde yarar var.

n Arif BelginÜlkemize uzun yıllardır yabancı ülkelerden gelen ciddi bir yatırım yok. Şimdi de adamlar gelmiş ne diyebiliriz ki? Bizim gökdelen inşaatına ihtiyacımız yok, o yüzden bize yatırım yapmayın mı diyelim? Bunun neresi eleştirilebilir, ben anlamadım!

n Berk Soryano


Okullarda güvenlik şart

Af ne zaman

İlköğretim öğrencisi 13 yaşındaki E.Ş.’yi kaçırıp günlerce tecavüz ettiği iddia edilen G.M.A., cezaevine götürülürken polislere, ‘Abi ne zaman af çıkar?’ diye sordu.

Adam Türkiye’nin gerçeklerini dile getirmiş. Hapishaneler çok dolu tabii, devletin kasasından gereksiz harcama yapılıyor. Ne gerek var, salın hepsini! n Orhan Cevher

Bu adamlara bu cesareti verenler utansınlar. Bir ailenin hayatını söndürdüler. Bu dünyanın öbür tarafı da var. Orada gerçek adaleti görür.

n Meral Demirtaş

O birkaç ay yatar çıkar, bu olay unutulur gider. Ya o küçücük kız? Bunu ömrü boyunca unutabilecek mi? Allah’a havale ediyorum, başka sözüm yok. n Nalan Yılmaz

Neden her yerde güvenlik şirketleri yaygın da ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın okullarında güvenlik ihtiyacı yok? Binlerce askerimiz polisimiz var yapın bir organizasyon biz mi akıl verelim artık. Burası dağ başı mı? n Tuncay Bozkuş

Türk toplumu ahlaki yönden büyük bir zaaf ve çöküntü yaşamaktadır. Bu iğrenç ve adi olay bu zaafın ve çöküntünün bir yansımasıdır. Eğri oturup doğru konuşalım: Biz kendi kendimize yaptık. Suçlu hepimiziz. Her koyun kendi bacağından asılır dedik, papağan kuşu gibi olayları seyrettik. n Mehmet Emre Yılmaz

Son kozlarını oynuyor

Sanatına alkış yok

Alman Yayıncılar ve Kitapçılar Birliği’nin Barış Ödülü’nü alan Orhan Pamuk, ‘Kar’ romanının kahramanı Ka’yı anlatırken alkış almadı. Ama azınlık haklarına ve ‘tarihin karanlık noktaları’na değindiği anda salonda alkış tufanı koptu.


Şu an Tayvan’da bir internet cafeden haberi okudum ve üzüldüm. Kimse unutmasın ki bu millet ne kendisine yapılan iyiliği, ne de yapılan kötülükleri unutur! AB yalanlarıyla insanlarımız uyutuluyor. n Selçuk SavsetOrhan Pamuk son kozlarını oynuyor. ‘Yalnızlık’ herhalde son perdesi. Sanatla uğraş Orhan Pamuk.

n Murat KuskusSonuna kadar Pamuk’un yanındayım, son zamanlarda kendisine karşı karalama kampanyası düzenleyenler, cahillerin tarih boyunca meyve veren ağaçları taşladıklarının çok acı veren örneğini ortaya koymaktadırlar. Pamuk, kitaplarıyla ve aydın düşünceleri ile şu anda dünyadaki ender aydın şahıslardan birisidir. n Cem KurSanat adına emek harcayıp da ödül alana aferin. Ama Pamuk gibi yurtiçinde kuzu, yurtdışında kurt gibi davranan bir kişinin, böylesine bir ödül alabilmesi ilginç. Ödül onun Türkiye karşıtlığı düşüncelerini körüklemek için gaz vermez inşallah.

n Ali ÖzsoyTam Orhan Pamuk’a göre bir tören, zaten konuşmasını dinleyenlerin tutumu ona bu ödülü aslında niye verdiklerinin bir göstergesidir.

n Çağrı Çakır

Yorumları Göster
Yorumları Gizle