GeriMagazin Tamer Karadağlı ağız değiştirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  256
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tamer Karadağlı ağız değiştirdi

Tamer Karadağlı ağız değiştirdi
refid:28020533 ilişkili resim dosyası

Oyuncu Tamer Karadağlı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la ilgili "Kendisinden korkuyorum" sözlerine açıklık getirdi. Karadağlı, "Benim korkum ‘Sayın Cumhurbaşkanı gelip kulağımdan beni tutacak hapse atacak’ korkusu değil ben ülkenin genel durumundan korkarım" diye konuştu.

Karadağlı, Millet gazetesinde 18 Ocak Pazar günü yayımlanan röportajında Erdoğan için sarf ettiği sözlerine açıklama getirdi. Kamuoyunda ses getiren açıklamalarından üç gün sonra Ülke TV’ye konuşan Karadağlı, neden ‘korkuyorum’ dediğini şöyle açıkladı: “Ben bunu söyledim diye bana ‘Paralelci’ yaftası yapıştırılsın istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı ne dedi; ‘Sanatçılarımız cesur olsun’ ben de cesur olarak korkuyorum dedim. Ama benim korkum ‘Sayın Cumhurbaşkanı gelip kulağımdan beni tutacak hapse atacak’ korkusu değil ben ülkenin genel durumundan korkarım. Ben öyle her şeyden korkan biri olsan bugün buraya karşına çıkıp istediğim gibi bu sorulara cevap vermezdim. Ben kendimi rahat ifade edebileyim istiyorum.”

‘Paralel yapı varsa korkarım’

Karadağlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Heybetli bakıyor. Benden de korkuyorlar mesela. Yeni başlamışsam diziye setlerde genellikle ‘Tamer ağabey biz senden çok korkuyorduk tanımadan önce. Oğlum niye? Abi işte eyvah Tamer Karadağlı, asar, keser, tokatlar.’ Ulan ne alakası var, ben de sizin gibi bir adamım. Belki de öyle. Ama benim izlediğim, fazla sert, fazla asabi gibi geliyor. Ama bunun yanında hep negatif taraflara mı bakacağız? Değil. Benimki sadece bir bakış, eleştiri değil. Artı tarafına da bakıyorum, eksi tarafına da bakıyorum. Sonuçta bu insan benim cumhurbaşkanım. Değerlendirebilirim. Seyrettiğim zaman, boş, böyle hani şeyleri alınmış gibi seyretmiyorum. Vücut diline bakıyorum, yürüyüşüne, tavrına tarzına, seçtiği kelimelere. Nasıl bu kadar etkili! Müthiş bir hatip. İnanılmaz bir karizması var. Kitleleri peşinden sürükleme gücü var. Bunlar çok önemli şeyler. “ sözleriyle değerlendirdi.

Gezi eylemlerine iki kez katıldığını, olayların ‘başka yere’ yöneldiğini görünce çekildiğini belirten Karadağlı, “İstanbul’a üçüncü değil, dördüncü, beşinci köprü de lazım” diye konuştu.

Millet gazetesine verdiği röportajın ardından ‘paralelci’ olarak suçlandığını ifade eden Karadağlı, “Bir paralel yapı varsa bundan herkesin korkması gerekir. Ben vatandaş olarak ülkemde böyle bir yapı varsa korkarım. Çocuklarım için korkarım” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle