Kurtlar Vadisi'nde nefesler tutuldu

Nefes kesen bir sezon finaliyle izleyiciye birkaç aylığına veda eden “Kurtlar Vadisi Pusu” için geri sayım sona erdi. Efsane dizi, bu akşam yeni sezon ilk bölümüyle Kanal D ekranında olacak.

Büşra BOZOK AYTEK
16.09.2015 - 14:23 | Son Güncelleme :

NECATİ ŞAŞMAZ: 13 yıldır ekranda

13’üncü sezonuna bu akşam başlayacak olan “Kurtlar Vadisi Pusu”, Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden. Başrol oyuncusu Necati Şaşmaz da 2003’ten bu yana ‘Polat Alemdar’ rolüyle seyirci karşısında: “Artık bana kimse kendi ismimle seslenmiyor, herkes ‘Polat’ diyor.”

Kurtlar Vadisinde nefesler tutuldu

DEFNE SAMYELİ: Ajan Zeynep görev başında

* 13 yıldır devam eden “Kurtlar Vadisi”nde artık siz de varsınız. Bu başarı öyküsüyle ilgili neler söylemek istersiniz?

- Evet, bu gerçek bir başarı öyküsü. Bir televizyoncu olarak bende takdir duygusu uyandırıyor. 13 yıl boyunca ayakta kalabilmek bir yana, 13 yıldır yayınlandığı her akşam birinci oluyor. Bunun dünyada bir başka örneği yoktur herhalde.

* Spikerlik yaptığınız dönemde “Kurtlar Vadisi” ile bir gönül bağınız var mıydı?

- İlk kez benim yayınıma çıktılar. Necati Şaşmaz’ın ilk yayını benimledir. Doğuşuna tanıklık ettim diyebilirim. O dönem Show TV’de haber müdürüydüm. Çok heyecanlı bir işti, bir anda herkese politika konuşturur olmuştu.

* Peki “Kurtlar Vadisi”nden teklif geldiğinde ne düşündünüz, kararsızlık yaşadınız mı?

- Yok, hiç öyle bir durum olmadı. Her projeye olumlu bakan biri değilim. Çok seçiciyim. Ama bu teklif karşısında uzun uzun düşünmeye bile gerek duymadım. Hatta Los Angeles’a gitmeye hazırlanıyordum, dizi için o planı iptal ettim.

BU ROL İÇİN DÖVÜŞ SPORLARI ÖĞRENİYORUM

* Rolünüzden de söz eder misiniz biraz?

- Zeynep adlı bir ajanı canlandırıyorum ama karakterle ilgili şimdilik çok fazla şey söyleyemiyorum. Hikayesini sevdiğim bir karakter. Bakalım seyirci nasıl karşılayacak.

* Bu karakteri yaratmak için ön çalışma yapmanız gerekti mi?

- Elbette. Hem oyunculuğumu geliştirmek için özel çalışmalar yaptım hem de dövüş sporları öğrenmeye başladım.

* Son soru; Polat ile Zeynep arasında neler olacak?

- Gerçekten bir şey söylemem. Zaten henüz ben de bilmiyorum. Yaşayıp göreceğiz.

Kurtlar Vadisinde nefesler tutuldu

CAHİT KAYAOĞLU: Oyunculuk ucu açık derya gibi

* Cahit Bey, bu sezon dizide sizi neler bekliyor?

- Valla onu ben de bilmiyorum. “Kurtlar Vadisi”nin her bölümü, her karakteri sürprizlerle dolu. Umarım vurulup ölmem, benim tek temennim bu (gülüyor).

* Cahit Kayaoğlu olarak, dizinin Cahit’ini nasıl buluyorsunuz?

- Keşke herkes bir Cahit olabilse. Hakikaten özel bir karakter. Bir kere insanlara sadakat duygusunu veren bir insan. Ben Cahit’i seviyorum.

* Uzun zamandır aynı karakteri oynuyorsunuz, tıkandığınız olmuyor mu hiç?

- Ucu açık bir derya gibi oyunculuk. Her anlamda öğrenmeye ihtiyaç duyuluyor. Tıkanmıyorum, tıkandığım zaman Cahit üç-beş adam öldürüyor, mevzuyu çözüyor!

Kurtlar Vadisinde nefesler tutuldu

BU BAŞARIDA EN BÜYÜKPAY NECATİ ŞAŞMAZ’IN

* Nefes kesen bir sezon finali izlemiştik. Peki bu sezon neler bekliyor izleyiciyi?


- Detay veremem ama aynı heyecan bu sene de hız kesmeden devam edecek diyebilirim.

* Size de sorayım, bir dizi nasıl olur da 13’üncü yılında bile aynı ilgiyle izlenmeye devam edilir?

- “Kurtlar Vadisi” çok güçlü proje. Bir kere bu işin içinde Necati Şaşmaz var, bence bu başarıdaki en büyük pay onun. Biz de kendi adımıza en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Kurtlar Vadisinde nefesler tutuldu

ERHAN UFAK: Kadın izleyici kitlemiz de çok geniş

* Yeni sezon şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Nasıl gidiyor çekimler?

- Gayet güzel... Çekimlere yaklaşık 20 gün önce başladık, ilk bölümümüzü de tamamladık. Heyecan dolu, seyirciyi ekrana bağlayacak çok güzel sahnelerimiz var ilk bölümde.

* Yıllardır vadideki heyecan hiç eksilmedi. Hikaye değişken, aksiyon yüksek... Her sezon yeni bir işe başlıyormuş hissi veriyor mu bu?

- Elbette... Sadece hikayenin değil bizim de heyecanımız hiç dinmiyor. Bir sonraki sahneler nasıl gelecek merakı var bir kere. Çünkü önceden hiçbir şey bilmiyoruz.

* 13 senedir devam eden bir dizi... Böylesi bir başarının sırrı nedir sizce?

- Birçok sebep var. Bunlardan biri aile kavramı olması. Senaryonun sağlam ve dik durması. Gündemi yakalaması. Mevcut karakterlerin herkes tarafından beğenilmesi. Yeni gelen karakterlerin de aynı şekilde kendini sevdirebilmesi...HER CANLI BİR GÜN ÖLÜMÜ TADACAKTIR

* Dizide neredeyse her bölümde biri ölüyor, yerine başkaları geliyor. Ama siz artık kemik kadrodasınız, yeriniz sağlam görünüyor.


- Hiç kesin konuşamam. Burası Kurtlar Vadisi yani, “Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” diye sloganımız var (gülüyor).

* Hiç yeni işlerde kendinizi göstermek adına “Kurtlar Vadisi”nden ayrılmayı düşündüğünüz olmadı mı?

- Güzel giden, yıllardır zirvede olan bir projeyi kendi isteğinle bırakamazsın. Açıkçası ben bu saatten sonra başka bir proje için “Kurtlar Vadisi”ni bırakmam.

* Tilki ile Güllü’nün arasında nasıl bir bağ var?

- Bu ikilinin arasında çok eskiye dayanan bir düşmanlık var. Bu düşmanlık yeni sezonda ön plana çıkabilir. Tabii Polat buna müsaade eder mi bilmiyorum.

* Sizi genellikle genç erkekler izliyor, kadın takipçiniz azmış diye duydum...

- Olur mu öyle şey... Gündemi takip eden herkes izliyor. Kadın izleyici kitlemiz de çok geniş.

Kurtlar Vadisinde nefesler tutuldu

ERTAN SABAN: Gölge vadiye iniyor

* Ertan Bey, dizinin yeni transferlerindensiniz. Ekibe nasıl dahil oldunuz?

- Serdar Akar’la yıllardır tanışırız, babam gibidir, çok severim kendisini. Bana yıllardır “Ne zaman geleceksin bizim ekibe ya” derdi, kısmet bu sezonaymış işte. Necati (Şaşmaz) Bey de sevdiğim bir abim. Teklif gelince yer almak istedim, çok da mutluyum.

* “Kurtlar Vadisi Pusu”yu önceden de izler miydiniz?

- Bir ara izliyordum ama sonra kendi işlerimden dolayı koptum. Ama babam dahil çevremdeki herkes sıkı takipçisidir. Ben Makedonyalıyım, orada da büyük ilgiyle izlendiğini biliyorum.

* Peki canlandırdığınız karakterden bahseder misiniz?

- Gölge karakterini canlandırıyorum. Enteresan bir karakter. Bu topraklarla ilgili kendince hayalleri var.

BABAM ÜZÜLMESİN DİYE “POLAT’IN ARKADAŞIYIM” DEDİM

* Siz detay vermiyorsunuz rolle ilgili ama ben sizin Polat’ın düşmanı olduğunuzu biliyorum. Polat’a sataşmak riskli iş, korku var mı?


- Yok, ben Necati’nin arkadaşıyım (gülüyor). Ben kendi işime bakıyorum ama Polat’la da doğal olarak yollarım kesişecek. Bakalım neler olacak.

* Sokaktan gelen tepkilere hazır mısınız?

- Polat Alemdar’ın ciddi bir hayran kitlesi var, bunlardan biri de babam. Dizi ekibine katıldığımı öğrendiğinde bana ilk sorduğu soru “Kimi oynuyorsun?” oldu. Üzülmesin diye “Polat’ın arkadaşıyım” dedim. Hâlâ da bilmiyor gerçeği. Yakında öğrenecek tabii yanında değil karşısında olduğumu.


Etiketler: kanal d
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün