GeriMagazin Kariyerlerinin başında tacize uğradılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar
refid:30216540-spot ilişkili resim dosyası

Artık hepsi Hollywood'un en gözde, zengin ve aranılan yıldızlarından. Ancak bu zamana gelmeleri hiç kolay olmamış. Kariyerlerinin ilk dönemlerinde kapısını çaldıkları yönetmen ve yapımcılar onlardan akıl almaz isteklerde bulunup çeşitli şekillerde taciz etmiş.

İşte ünlülerin yıllar sonra çeşitli röportajlarında itiraf ettikleri, hesaplaştıkları tüyler ürperten taciz öyküleri.

TANRI'DAN MESAJ ALDIM SENİNLE İLİŞKİYE GİRMELİYİM

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

Spring Breakers, Pretty Little Liars gibi yapımlarla tanınan genç oyuncu Ashley Benson, kendisini sürekli taciz ettiğini ileri sürdüğü bir stüdyo görevlisi yüzünden zor günler yaşadı. Benson, "Tanrı'nın talimatları doğrultusunda seninle romantik ve cinsel ilişkiye girmeliyim" diyerek kendisini taciz eden Warner Brothers Stüdyosu güvenlik görevlisi James Gorton Jr.'ı mahkemeye verdi. Evli olan 49 yaşındaki Gorton, bu tehditkar davranışları yüzünden Benson'a yaklaşmama cezası aldı. İddialara göre James Gorton Jr, bir yıldan fazla bir zamandır Ashley Benson'a aşık olduğunu söyleyerek genç yıldıza cinsel istek duyduğunu dile getirdi. Bazı iş arkadaşlarının iddiasına göre Gorton Ashley Benson ile evlenip sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarına da inanıyordu. Gorton'ın sadece kısa bir an göz göze geldiği Benson hakkında "Onunla çok özel bir ilişkimiz var. Konuşmadan, sessizce bana mesaj gönderiyor" dediği de ileri sürüldü.

ÇEKTİKLERİ GÖRÜNTÜLERİ GECE YARISI PARTİLERİNDE GÖSTERMİŞLER

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

İngiliz oyuncu Thandie Newton, 2013 yılında CNN'e yaptığı açıklamada henüz gençlik çağlarındayken bir oyuncu seçmesi sırasında tacize uğradığını söylemişti. Newton o anları şöyle anlattı: "Yönetmen bana oturmamı ve bacaklarımı açmamı söyledi. Kamera da eteğimin yukarı doğru sıyrıldığı noktaya odaklanmıştı. O dönemde o çekimin ne işe yaradığını anlamamıştım. Ancak daha sonra o tür çekimlerin Hollywood'da gece yarısı partilerinde gösterildiğini duydum."

YANLIŞ KIZI SEÇTİN DOSTUM

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

Charlize Theron da henüz 19 yaşındayken bir yönetmenin kendisini sözde "okuma provası" yapmak amacıyla evine davet ettiğini açıklamıştı. OK! dergisine konuşan Theron o dönemi şöyle anlatmıştı: "Hollywood'daki ilk dönemlerimde bu yönetmen beni evine çağırdı. Rolüme ait parçaları okumamı istediğini söyledi. Ama durum ortadaydı. Ben de ona 'yanlış kızı seçtin dostum' diye cevap verdim. "

TOPLANTIYA YATAK ODASINDA DEVAM EDELİM

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

Gwyneth Paltrow da kariyerinin ilk döneminde bir yönetmenin tacizine uğradığını 2010 yılında Elle dergisine verdiği bir röportajda anlatmıştı.Paltrow "Rol denemesi için yapımcıyla görüşmeye gittim. Toplantıya yatak odasında devam edelim" teklifinde bulundu" diye konuştu.

SİZ HEYECANLANIRSINIZ ONLARIN AMACI BAŞKADIR

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

Megan Fox ise isim açıklamadı ancak Hollywood'un bazı "efsane " oyuncularının tacizine uğradığını söyledi. GQ dergisinin İngiltere baskısına konuşan Fox "Onlarla tanışacağınızı düşünüp heyecanlanıyorsunuz. 'İnanamıyorum, bu adam benimle sohbet etmek istiyor' diye aklınızdan geçiriyorsunuz. Ama istedikleri şeyin sizinle sohbet etmek olmadığını da sonradan anlıyorsunuz" dedi.

BENDEN YARARLANMAYA ÇALIŞTILAR

Kariyerlerinin başında tacize uğradılar

Ünlü şarkıcı Lady Gaga için de şöhretin üst basamaklarına uzanan yollar güllük gülistanlık olmamış, Şarkıcı başına gelenleri uzun bir süre sır olarak sakladıktan sonra geçen yıl verdiği bir röportajda anlatmıştı. Lady Gaga, müzik piyasasına girdiği ilk dönemde karşılaştığı birçok kişinin kendisinden yararlanmaya çalıştığını söyledi. Lady Gaga o süreçte sık sık tacize uğradığını ileri sürdü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle