GeriMagazin İlk gösterim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk gösterim

İlk gösterim

Genco Erkal ve Tülay Günal’ın birlikte rol aldığı “Güneşin Sofrasında - Nazım ile Brecht”in ilk gösterimi önceki akşam Kenter Tiyatrosu’nda yapıldı.

Yenilenen haliyle tiyatroseverlerin karşısına çıkan Kenter Tiyatrosu’ndaki oyunu izlemeye Arzum Onan-Mehmet Aslantuğ, Füsun-Sevinç Erbulak, Songül Öden, Dolunay Soysert, Seda Bakan ve Azra Akın gibi ünlü isimler de geldi. Erkal ve Günal’a piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor. Oyun, 18 Kasım Cuma, 19 Kasım Cumartesi, 25 Kasım Cuma ve 26 Kasım Cumartesi akşamları Kenter Tiyatrosu’nda izlenebilir.  

İlk gösterim

Genco Erkal, “Bu oyun 20. yüzyılın en büyük iki ozanı Brecht ve Nazım Hikmet’ten şiirler ve şarkılarından oluşan cover türünde bir oyun. Genellikle içinde yaşama, insana dair her şey var” dedi.

İlk gösterim

Arzum Onan ile Mehmet Aslantuğ da oyunu izledi. Çift, “Genco Bey Türk tiyatrosunun çok simge isimlerinden birisidir. Hem oyuncu hem de entelektüel olarak kendi kuşağının çok yetenekli oyuncularındandır” dedi. 

İlk gösterim

Songül Öden


İlk gösterim

Seda Bakan - Dolunay Soysert

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle