GeriMagazin Doğa'nın 300 m2'lik muhteşem yazlığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğa'nın 300 m2'lik muhteşem yazlığı

Doğa'nın 300 m2'lik muhteşem yazlığı
refid:29673845-spot ilişkili resim dosyası

Oyuncu Doğa Rutkay ile gazeteci-yapımcı Kerimcan Kamal, ilk görüşte vuruldukları ve geçen yaz taşındıkları Alaçatı-Hacı Memiş’teki iki katlı taş evin kapılarını InStyle Home’a açtı.

Geçtiğimiz yıl gazeteci ve yapımcı Kerimcan Kamal’la nikah masasına oturan Doğa Rutkay için Alaçatı’nın yeri çok ayrı. Hemen hemen tüm tatillerini yıllardır Alaçatı’da geçiren oyuncu, sonunda hayal ettiği gibi bir eve kavuşmuş burada: “Tatillerde soluğu kuzenim Övgehan ve Gözde Oğultürk’ün sahip olduğu butik otel Göz Oda’da alırdım hep. Geçen yıl Kerimcan ile Port tarafında denize giderken bu evin önünden geçiyorduk. Tam o sırada cama asılı ‘satılık’ ilanını fark ettim. Hemen arabadan inip içini gezmek istedim ama olmadı. Sadece dış kapısının anahtar deliğinden bahçesini görebildim. İşte o an buraya aşık oldum.”
Tüm gün, denizde yüzerken bile burayı düşünmüş durmuş devamında. Eşini, Alaçatı’da bir ev edinmeye ikna etmesi de güç olmamış: “Zaten o da Alaçatı’yı çok seviyordu. Ama aklımıza burada bir ev alalım fikri de henüz düşmemişti açıkçası...”

BAHÇE DÜZENLEMESİ EŞİMİN SÜRPRİZİ

300 m2’lik iki katlı taş ev, eski köy evlerinden ilham alınarak yeniden tasarlanmış. Eve ana girişin yanı sıra bahçeden de pratik bir geçiş sağlanmış. Alt katta salona açılan geniş bir mutfak, misafir tuvaleti ve bahçeye açılan misafir evi yer almış. Üst katta ise üç yatak odası ve iki banyo konumlanmış. Gördükten dört gün sonra sahip olunan evin tamamlanması ise Rutkay’ın pratikliği sayesinde sadece 10 gün sürmüş: “Ben dekorasyon konularında oldukça hızlı karar veririm.”
Salon duvarında doğal taş, odalarda beyaz köy sıvası kullanılmış. Yüksek tavanlı odalar ahşap çıtalarla giydirilmiş.
Evin zemininin ahşap olması ise eşinin tercihi: “Kerimcan bu konuda takıntılıydı. Beyaz taş yerine sıcaklık katması için rabıta olsun istedi. Ayrıca ebeveyn odasındaki banyonun dolap içinde gizli kalması fikri yine ona aittir. Evin bahçesi konusunda çok yaratıcı ve hızlı davranıp bana güzel bir sürpriz yaptı.” Muz, erik ve limon ağaçlarının yanı sıra manolya, çınar, zeytin ağaçları da dikilmiş bahçeye. “Ben geldiğimde bahçe hazırdı. Hem de bir günde” diyor eşiyle gurur duyarak.


KÖY PAZARI MÜDAVİMLERİ

Peki bu evde bir gün nasıl geçiyor?” sorusuna “Şimdi tatilde olduğumuz için bol bol uyuyarak” yanıtını veriyor Doğa Rutkay. Uyanması bazen öğleni buluyormuş. Eşi de motoruyla köy yolunu tutuyormuş o sırada. Evde sağlıklı beslenmeye önem verdiklerinden en uğrak adres cumartesi gittikleri Alaçatı köy pazarı... Dışarıda favori mekanları Göz Lokal ve Karina. Müzik dinlemek ve tanıdıklarla hoş vakit geçirmek için gidilen yer yeni açılan Köyün Delisi oluyormuş.

“BUYUR BURDAN BAK” BU AKŞAM BAŞLIYOR

Doğa Rutkay, bu akşam Kanal D’de başlayacak “Buyur Burdan Bak” adlı yeni programı için Alaçatı’da bol bol enerji depoladı. Ünlü oyuncuya bu ekibe nasıl dahil olduğunu ve programın detaylarını sorduk. İşte Rutkay’ın gözünden “Buyur Burdan Bak”: “Biz bir komedi doğaçlama programıyız aslında. Yazılıp çizilmiş, önceden provası yapılmış, roller dağıtılmış değil. Her şey doğaçlama gerçekleşiyor. Sahnedeki sekiz oyuncu da, ben de neler yaşanacağını bilmiyoruz. Sadece sekiz etapta tatlı bir oyun dizini oynuyor, gerisini seyirciyle birlikte akışına bırakıyoruz. Bu projeye nasıl dahil olduğuma gelince... Zaten üç yıldır çalıştığım BKM ve yapımcımız Necati Akpınar, bu proje için beni uygun görmüş, seve seve kabul ettim. Uzun zamandır seyirciyle sunucu kimliğimle buluşmak hayalim vardı, üstüne bir de oyuncu kadrosuyla beraber oyun oynamak eklenince, kaçırılmayacak bir fırsata dönüştü.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle