GeriMagazin Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı
refid:30186181-spot ilişkili resim dosyası

Biri “Bende inanılmaz bir özgüven var” diyecek kadar iddialı.

Diğeri şimdiden ahlaksız teklifler almaya başlamış bile. Geleceğin starları, Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la buluştuk. İlk kez kampta tanışan ikili “Hayatımızda biri yok” deseler de bu çekimler sırasında o kadar yakındılar ki... İki Adanalı hakkında yakında çıkacak aşk haberlerine hazır olmak lazım!

YAĞMUR AYRIK: Güzelliğime güveniyorum

Best Model çoğunlukla erkek starların parladığı bir yarışma... Ama bu senenin kraliçesi Yağmur Ayrık, “Kadınlardan da artık yıldız çıkacak” iddiasında... “Best Model erkek yarışması” algısını yerle bir etmeye hazır: “Modellik yarışmasında yüz değil vücut güzelliğine bakılıyor. Herhalde bu yüzden yapımcılar kadın birincileri es geçebiliyor. Ama ben yüz güzelliğime çok güveniyorum” diye konuşuyor.

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı


Çizim yeteneği var

22 yaşındaki Ayrık, üniversiteye kadar ailesiyle Adana’da yaşadı. Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nü burslu kazandıktan sonra da yolu İstanbul’a düştü. Bir süre sonra çizim yeteneğini değerlendirmek için okulların yetenek sınavlarında şansını denedi. Ve Yeditepe Moda Tasarım Bölümü’ne girdi. Şimdi üçüncü sınıf öğrencisi.Pes etmedi birinci oldu

“Modellik yarışmasına katılmak çocuk hayalimdi” klişesi onun için geçerli değil. Ayrık, arkadaşlarının “Fiziğin ne kadar orantılı, bir yarışmaya katılsan mutlaka kazanırsın” laflarına kulak kabartanlardan. Sonunda bu iltifatlara dayanamayıp Best Model’e katılmış. Geçen sene hazırlıksız gittiği yarışmada “gelecek vaat eden” ödülünü aldı. Ama pes etmedi. Ta ki bu sene birinciliği sırtlayana kadar...

Adana sulak yer

Yağmur Ayrık 1.80 boyunda. Hele bir de topuklu giydiğinde, sadece kadınları değil yanındaki erkekleri bile zor durumda bırakacak kadar uzun. Zaten ilkokuldan itibaren lakabı “uzun” olmuş, hep arka sıralarda oturmaya mahkum öğrencilerdenmiş. Ama bu durum ikili ilişkilerine olumsuz yansımamış. “Adanalıyım. Bizim oralar sulaktır. Bu yüzden karşıma hiç kısa boylu biri çıkmadı” diyor.

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı


Bende inanılmaz bir özgüven var

Şöhret onu korkutmuyor. Gardını almış. Öyle ki “Şöhrete doğuştan hazırlıklıyım” diyecek kadar da iddialı: “Bende inanılmaz bir özgüven var. Şöhret denilen şey de özgüven gerektiriyor. Aynı zamanda heyecanlıyım ve bunu olumlu kullanıyorum. Kalabalığa, insanlara ve onların alkışlarına hazırım.”

Şoray kanunları geçerli

Yağmur Ayrık’ın gelecek hayalleri oyunculuk üzerine... Modellerin verdiği çıplak pozlarsa ona çok uzak, “Aile yapım buna uygun değil” diyor. Oyunculuktaysa Şoray kanunlarından dem vuruyor: “Türkan Şoray kadar olmasa da benim için de Şoray kanunları geçerli olacak.”

Belçika için kampa girdiler

Bundan sonraki durak, 15 Kasım’da Belçika’da yapılacak olan yarışma... İkisi de sıkı diyette. Kunt “Sabahları kardiyo, akşamları vücut antrenmanları yapıyorum. Günde 7-8 sağlıklı öğün tüketiyorum. Yemeklerimi kendim yapıyorum” diyor.

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı

YILMAZ KUNT: Uluslararası ilişkiler öğrencisi

Yılmaz Kunt, bu sene yürüdüğü “Best Model” podyumundan zaferle indi. Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit ve Çağatay Ulusoy gibi isimlere bakacak olursak, karşımızda Türkiye’nin yeni starlarından biri var diyebiliriz. Peki 21 yaşında kumral ve hatırı sayılır kaslara sahip Kunt aslında kim?

“Aslen Adanalıyım” diye anlatmaya başlıyor: “Ama Ankara’da doğup büyüdüm. Babamın bir reklam şirketi var. Annem ilaç sektöründe çalışıyor. Bir ablam var. Ailemin en büyük isteği benim iyi bir eğitim almam. Şimdi de Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ikinci sınıftayım.”

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı


Yedi ayda 14 kilo verdim

Şimdiye kadar model ya da oyuncu olmak gibi toz pembe hayalleri yokmuş. Aklı fikri okulunu bitirmekteymiş. Ama şans ona gezmek için geldiği İstanbul’da gülmüş. Yılmaz Kunt keşfedilme hikayesini şöyle özetliyor:
“Bana göre İstanbul yaşamak için ideal değil ama gezmek için çok keyifli. Bu yüzden hafta sonları İstanbul’a gelip gidiyordum. Bir gün yolda yürürken Instagram üzerinden bir mesaj aldım. Menajerim Emrah Yıldız beni orada görmüş. O gün de yarışma başvurularının son günüydü. Kafamda öyle bir sürece girmek yokken, kendimi Best Model için hazırlanırken buldum. Yedi ay boyunca sıkı bir kamp sürecine girdim. Hemen adapte oldum. Biraz daha kiloluydum. Yedi ay boyunca 14 kiloyu tamamen yağdan vererek kasa çevirdim.”

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattı


Ahlaksız teklifler alıyorum

Kunt, şimdiden sosyal medyada genç kızların gözdesi. Hatta birinci olduktan sonra ahlaksız teklifler bile almaya başladı: “Hem yazılı olarak geliyor hem de fotoğraf gönderiyorlar. Bunlar kendimi bazen kötü, bazen iyi hissettiriyor. Seksi olarak algılanmak negatif bir şey değil ama insan arada kendini obje gibi hissedebiliyor.”

Yeni dizi başlıyor

Kunt fiziğine güvendiğini reddetmiyor. “Kendimi iyi buluyorum. Ama asıl yarış şimdi başlıyor” diyor. Hedefi modelliğin ötesinde iyi bir oyuncu olmak. Zaten yarışmadan önce oyunculuk dersleri almaya başlamış. İlk anlaşmasını da kısa süre önce imzalamış. Onu bu sezon Kanal D’de başlayacak Abdullah Oğuz’un yeni projesinde göreceğiz.

Best Model 2015 birincileri Yılmaz Kunt ve Yağmur Ayrık’la bilinmeyenlerini anlattıYorumları Göster
Yorumları Gizle