GeriMagazin Beritan’ın mektubu Ebru’yu ağlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beritan’ın mektubu Ebru’yu ağlattı

Beritan’ın mektubu Ebru’yu ağlattı

Diyarbakır’da 2019-2020 eğitim öğretim yılına yetişmesi planlanan okul yaptıran Ebru Yaşar, 4. sınıf öğrencisi Beritan’ın mektubunun ardından gözyaşlarını tutamadı.

Ders başı 2019’da

Ebru Yaşar’ın eşinin memleketi Diyarbakır’da yaptırdığı okulun, 2019-2020 eğitim öğretim yılına yetişmesi planlanıyor. Aralık 2017’de temeli atılan okulda, her yıl 600-800 öğrenci eğitim görecek. Önceki gün Bismil Selahaddin Eyyubi okulu dördüncü sınıf öğrencisi Beritan Bülbül’den gelen mektup Ebru Yaşar’ı gözyaşlarına boğdu.

Beritan’ın mektubu Ebru’yu ağlattı

İmkan çerçevesinde

Mektubu ailesi, yakın çevresi ve hayranlarıyla paylaşan şarkıcı, “Mektubu okuduğumda gözyaşlarıma hakim olamadım. Allah’a bana böyle bir imkan tanıdığı ve minicik kalplerde dua olabilmeyi nasip ettiği için şükrettim. Kimi okul yaptırır, kimi bir kalem-silgi alır. Herkes imkanı çerçevesinde taşın altına elini sokmalı” dedi. 

İşte o mektup

4. sınıf öğrencisi Beritan Bülbül’ün Ebru Yaşar’a yazdığı mektupta şu satırlar yer aldı: “Sevgili Ebru Yaşar. Bu mektubu size yazdım. Çünkü bize çok büyük bir iyilik yaptınız. Bu okul bizim için çok önemli. Eğer bu okulu yaptırmasaydınız seneye birinci sınıfa giden kardeşlerimizi göremezdik ve çok uzak okula gitmek zorunda kalırdık. Ama artık biz ve beşinci sınıfa giden arkadaşlarımız çok mutluyuz. Bu haberi duyduktan sonra içimizde kelebekler uçuştu. Biz 4. sınıfa giden çocuklar çok mutluyuz.”

Beritan’ın mektubu Ebru’yu ağlattı

Beritan’ın mektubu Ebru’yu ağlattı


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 Saatte Magazin Gündemi (01.10.2018)İşte son 24 saatte yaşanan magazin olayları...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle