GeriKelebek Kişiye özel mayolar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kişiye özel mayolar

Yaz sıcakları başlamadan yeni mayo edinmeniz gerekiyor. Mağazalarda müşteri bekleyen mayolar renkleri, desenleri ve modelleriyle göz kamaştırıyor. Bu kadar çok çeşidin arasından bir seçim yapmak gerçekten zor. Alışverişe çıkmadan önce mayo desinatörlerinin, mayo imalatçılarının ve satıcıların ortaklaşa hazırladıkları kuralları dikkatle okuyun ve ne tür mayo satın almanız gerektiğine karar verin...

Mayo almak zevkli olduğu kadar da zor bir iş... Vücuda en iyi oturanı, kusurları en iyi gizleyeni bulmak lazım. Bu arada uygun fiyatlı olması da daha cazip oluyor. İşte kurallarıyla mayo alma rehberi...

1- Özelliklerinizi saptayın

Evde bir boy aynasının karşısına geçip vücudunuzu inceleyin. Fazlalıklarınızı eleştirel bir gözle saptayın. Aynada gördüğünüz görüntünün bir başkasına ait olduğunu varsayarak kusurlarınızı görün. Mağazada mayo provası yaparken vücudunuzun hangi bölümlerinin gizlenmesi gerektiğini bildiğiniz için karar vermeniz daha kolay olacak.

2- Beden ölçüsü değişkendir

Hazır giysi satın alırken beden ölçünüzü satıcıya söylersiniz. Ama beden ölçülerinin değişken olduğunu da unutmayın. Özellikle mayo satın alırken beden ölçünüzü açıklayınca vücudunuza uygun bir mayonun hemen bulunacağını sanmayın. Bu arada bir noktayı daha hatırlatmak istiyoruz: Elbise ve mayoların beden ölçüleri farklıdır. Örneğin 38 beden elbise size uyuyorsa, mayoda beden ölçünüz 40 olabilir. Bu nedenle belli bir beden ölçüsüne göre ezbere mayo seçilmemeli.

3- Mayoyu iyice yukarı çekin

Tek parça bir mayoyu denemek isterseniz, mayoyu giydikten sonra askılarından tutup iyice yukarı çekin. Askıları bırakın ve mayo normal bir şekilde vücudunuza yerleşsin. Göğüs kısmı iyice oturmuşsa bu mayoyu satın alabilirsiniz.

4- Satıcıdan yararlanın

Mağazada sizinle ilgilenen satıcının fikrini almanızda yarar var. Eğer, mesleğini gerçekten seven ve müşteriyi memnun etmeyi hedefleyen bir satıcı karşınıza çıkarsa mayoyu giydikten sonra satıcının düşüncelerini öğrenmek isteyebilirsiniz. Satıcı size hangi modelin daha çok yakıştığını açıklayabilir. Kuşkusuz kendi düşüncelerinizi de yok saymamalısınız. Satıcıyla mayonun özelliklerini

5- Kumaşla gizleyemezsiniz

Kalçalarınız fazla dolgun ve bu durum sizi rahatsız ediyor. Dolgun kalçaları gizlemek için alt kısmı büyük olan bir mayoyu seçmeniz hata olur. Vücudunuzun gizlemek istediğiniz bölgelerine dikkat çekmek için bundan daha iyi bir uygulama olamaz. Mayonun alt kısmı, bir üçgen teşkil edecek şekilde kesilmiş olmalı ve de bikini giymekten kaçınmalısınız.

6- Dolgun göğüslere dikkat

Dolgun göğüslü kadınların mayolarının boyun kısmı dekolte olmalı. İnce askılı tek parça mayolar tercih edilmeli. Sırtta çapraz bağlantılı askılar, göğüslerin dik durmalarını sağlar.

7- Ufak tefek iseniz

Kısa boylu ve ince vücutlu kadınlar mayo giydikleri zaman daha da ufak tefek göründüklerini düşünürler. Mayonun alt kısmının dar kesimli olması ve üst kısmının da düz bir çizgi halinde kesilmesi vücudun daha büyük görünmesini sağlar. Bu nedenle ufak tefek kadınların, vücutlarını olduğundan daha iri gösteren mayoları tercih etmeleri gerekiyor.

8- Dünyanızı renklendirin

Vücutlarındaki fazlalıkları gizlemeye çalışanlar koyu renkli mayoları tercih ederler. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ama parlak renklerin de çok etkili olduklarını belirtelim. Örneğin sarı renk mayo vücudu daha güzel gösterir. Canlı renkler, o mayoları giyenleri de canlı ve genç gösterir.

9- Orantısızlığı gizleyin

Armut şekli dediğimiz vücutlar, yani alt kısımları üst kısımlara göre daha geniş olanlar geniş askılı ve dekoltesi kare şeklinde olan mayoları tercih etmeliler. Bu mayoyla vücudun alt ve üst kısımları arasındaki orantısızlık gizlenmiş olur.

10- Kuşkuya çare örtünmek

Minik bir bikiniyle çok seksi görünebilirsiniz. Ama vücudunuzdaki fazlalıklar, böyle bir mayo giymenizi zorlaştırıyorsa, suya girinceye kadar şifon bir örtüye sarının. Kusurlarınız gizlendiği gibi hoş bir görüntü yaratırsınız. Mayo alırken şifon örtü almayı da ihmal etmeyin.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle