GeriKeyif Türk yönetmene Meksika’dan büyük ödül
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk yönetmene Meksika’dan büyük ödül

Türk yönetmene Meksika’dan büyük ödül

Çağdaş Çağrı, ilk uzun metrajlı filmi Geçmiş / The Past ile vizyon öncesi festival yolculuğunu devam ettiriyor. Önümüzdeki aylarda seyircisiyle buluşacak olan film geçtiğimiz günlerde Mexico Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü aldı.

Bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Mexico Film Festivali’nde En İyi Film ödülüne layık görülen ‘’Geçmiş’’ yakın bir zaman içerisinde’de ARFF Uluslararası Paris Film Festivali’nde En iyi Yönetmen Ödülünü almıştı.

Türkiye prömiyeri 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleştiren ‘’Geçmiş’in’’ önümüzdeki aylarda sinemaseverler ile buluşması bekleniyor.

Türk yönetmene Meksika’dan büyük ödül


Filmin oyuncu kadrosunda Bülent Emin Yarar, Lila Gürmen, Gözde Kansu, Yeliz Akkaya ve Volga Sorgu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Müzisyen Cem Yılmaz’ın imzası var.

FİLMİN KONUSU

Yusuf ellili yaşların başında ünü ülke sınırlarını aşmış idealist bir fotoğraf sanatçısıdır; Meslek hayatının ilk yıllarında Mardin Nusaybinde çekmiş olduğu bir kadın fotoğrafı; Hayatının her döneminde tüm saf ve temizliği ile karşısına çıkarken; Değişen mevsimler; Kadınlar; Yakılıp söndürülen sigaralar; Ve geçen yirmi beş yıla rağmen bir çift ince göz bakışlarındaki naifliği korumayı başarabilmiştir; Hayatın insana bir ''pul'' kadar bile değer vermediği günümüz dünyasında; Kahramanımız garip bir duygu karmaşası içinde Fotoğraftaki Kadını tüm masumiyetiyle aramaya koyulur


Yorumları Göster
Yorumları Gizle