GeriKeyif İlk kez !f İstanbul’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk kez !f İstanbul’da

İlk kez !f İstanbul’da
refid:27818475 ilişkili resim dosyası

Yeni yılda 14’üncüsü düzenlenecek !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde gala yapacak filmlerden biri de yılın en iyileri arasında gösterilen Joshua Oppenheimer filmi ‘The Look of Silence’.

‘The Act of Killing’in devamı niteliğindeki belgesel, Endonezya’da yaşanan katliamı bu kez mağdurların ağzından anlatıyor ve yılın en sarsıcı filmlerinden birine dönüşüyor.

‘The Act of Killing’de, 60’ların ortasında Endonezya’da gerçekleşen, hükümet ve askerin ortaklaşa düzenlediği darbe sonucu yüzbinlerce insanın ölümüyle sonuçlanan soykırımı katillerin gözünden anlatan Oppenheimer, bu kez mağdurlarla görüşüyor ve katliamdan sağ kurtulmayı başarmış bir ailenin, çocuklarının ölümünden sorumlu olan adamlarla yüzleşmesine tanıklık ediyor. Film, ilk gösterimini Venedik’te yapmış, Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) Ödülü’nün yanı sıra Avrupa Film Eleştirmenleri Ödülü (FEDEORA), İtalyan İnternet Eleştirmenleri Ödülü (Mouse d’Oro) ve İnsan Hakları Gecesi Ödülü’nü kazanmıştı.

14. !f İstanbul, 12-22 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul’da, 26 Şubat-1 Mart 2015 tarihlerindeyse Ankara ve İzmir’de düzenlenecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle