GeriKeyif Esra Pakkan: Prangalarımı kırdım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esra Pakkan: Prangalarımı kırdım

Esra Pakkan: Prangalarımı kırdım
refid:27191834 ilişkili resim dosyası

19 yaşında İstanbul’dan kaçarcasına giden ve Zürih’te evlenen yazar Esra Pakkan, yaşadığı acı dolu günleri ve nasıl ayakta kalmayı başardığını anlattı.

Türkiye de benzerine çok rastlanan gerçek bir yaşam öyküsü. Romancı bu yazdıklarını genç kızlara örnek olması için kaleme aldığını ifade ederken “Hala o günlerin etkilerini zaman, zaman taşıyorum. Anneler ve babalar çok dikkatli olmalı ve çocuklarıyla diyaloglarını pekiştirmek için ellerinden geleni yapmalılar” şeklinde konuştu.

Esra Pakkan: Prangalarımı kırdım

Romanın ismi neden Yanılgı?

E.P Hiçbir mantık yürütmeden ,hiçbir şey düşünmeden, bir tutku uğruna zamansız bir kaçıştı benimki. Yani, Bir YANILGI. Bana bedelini çok ağır ödeten bir yanılgı onun için bu ismi seçtim.

Psikolojik olarak geçirdiğiniz bu travmadan sonra nasıl bir tedavi uyguladınız?

E:P Öncelikle dışarıdan yardım aldım, fakat bu işin ilaçlarla yürümeyeceğini anladım. Ben kendimin ilacı olmalıyım dedim. Eskiyi mümkün olduğunca unutmaya, güncel konulara daha fazla ilgi göstermeye ve yeni hobiler edinmeye başladım. Sergileri gezmek, çok okumak ve daima yazmak gibi… Hayata yeni bir pencereden bakmayı denerken aldığım kiloları da irademle büyük bir sabır ve başarılı bir diyetle verdim. 61 kilo gittiğim Zürih’ten 120 kilo dönmüştüm Şimdilerde yine eski kiloma kavuşmak üzereyim.

Esra Pakkan: Prangalarımı kırdım

Genç kızlara bir tavsiyeniz olacak mı?

Tüm genç arkadaşlarıma tavsiyem okumaları ve ayaklarının üzerine bastıktan sonra bu konulara ilgi duymaları.

Tabiî ki rahibe değiller, erkek arkadaşları da olacak. Ama çok önemli bir şeyi göz ardı etmemelerini tavsiye edeceğim. O yaşlarda insanın hele ki kız çocuğuysa en büyük sevgilisi ailesi oluyor. Bu gerçeği bilemezdim, anlayamadım. B unu acı bir tecrübe ile öğrendim.

Esra Pakkan: Prangalarımı kırdım


Yorumları Göster
Yorumları Gizle