GeriKeyif Bu kızlara dikkat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kızlara dikkat

Bu kızlara dikkat

Kendi şarkılarını yazıyorlar. Kimi albümlü, kimi albümsüz, kimi neredeyse Youtube fenomeni. Caz Festivali’ne katılmışı da var, kendi halinde takılanı da... Tanıştıralım; ‘kafası farklı’ yeni kadın müzisyenlerimiz...

KIVILCIM URAL
İlk albümü Rüya Raporları’nı çıkardı, ikincisi için çok heyecanlı. Gülse Birsel, hayranları arasında. Kibirsiz, samimi, bir o kadar da güzel. Efsane Mavi Işıklar grubundan Fikret Ural’ın kızı.

DİLARA SAKPINAR
Duru güzelliğinin, huzur veren sesinin, hafif aksanlı Türkçesinin, İngilizce şarkılarının hayranı çok. Ünlü orkestra şeflerinden Ender Sakpınar’ın kızı. Senarist-yönetmen Berkun Oya’yla geçen ay evlendi.

Bu kızlara dikkat

KALBEN
Çocuk kitapları yazarıydı. Gitarını alıp söylediği şarkıları YouTube’ta yüz binlerce tıklandı. Birkaç festivale konuk olsa da o şimdi ilk albüm yolunda. Sahnede çok gerçek, kalben çok temiz.

Bu kızlara dikkat

GAYE SU AKYOL
Türk Sanat Müziği’nden rock’a, oradan uzaya... Albümünde ‘Develerle yaşıyorum’ dedi. Müziğin görsel tarafıyla çok ilgili. Ve bu yılki İstanbul Caz Festivali’nin konuklarından biri. Hep ‘cool’, hep seçici.

Bu kızlara dikkat

ESİN İRİS
Birçok sanatçının albüm ve sahnesine konuk oldu. Sözler yazdı, vokal yaptı. Yolu rap’ten bile geçti. Yaptığı ‘Yine Mavi’ farklı bir pop albümü oldu. Müzik için reklamcılığı bıraktı. Kesinlikle haklı çıktı.

Bu kızlara dikkat

NİLİPEK
Kadife sesli mahcup bir vokal, hüzünlü ve huzurlu şarkılar sahibi. Düetler yaptı, konserlere çıktı ama esas beklentimiz ilk albümü.Bu kızlara dikkat


Yorumları Göster
Yorumları Gizle