GeriKeyif Bu akşam Moda'da Ceylan Ertem var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu akşam Moda'da Ceylan Ertem var

Bu akşam Moda'da Ceylan Ertem var
refid:27714560 ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz haftalarda 'Amansız Gücenik' adını verdiği yeni albümünü yayınlayan Ceylan Ertem, bu akşam Moda Sahne'de ilk kez İstanbul dinleyicisiyle buluşacak.

Geçtiğimiz ay albüm çıkışıyla birlikte Bursa, Çanakkale, Ankara ve Denizli gibi şehirlerde verdiği lansman konserlerinde binlerce müzikseverle bir araya gelen Ceyl’an Ertem, “Amansız Gücenik”in İstanbul lansmanını bu akşam Moda Sahne’de gerçekleştirecek.

Konsere özel bir repertuvar hazırlayan ve adını ünlü şair Edip Cansever’in "Ben Ruhi Bey Nasılım" şiirinde geçen bir tasvirden alan “Amansız Gücenik” albümünün yanı sıra, eski albümlerinden de sevilen şarkılarını seslendirecek olan Ceyl’an Ertem, saatler 21:30’u gösterdiğinde Moda Sahne’nin büyülü atmosferinde, hafızalardan silinmeyecek canlı performansıyla İstanbullu dinleyicilerle bir araya gelecek.

Bu akşam Modada Ceylan Ertem var


Aralık ayı boyunca Türkiye’nin birçok şehrinde müzikseverlerle buluşacak olan Ceyl’an Ertem’in önümüzdeki konser takvimi ise şöyle;

5 Aralık – Moda Sahne İstanbul
10 Aralık – Simurg Temple Antalya
11 Aralık – Krack Muğla
12 Aralık – Hayal Kahvesi İzmir
18 Aralık – Pick Up Adana
19 Aralık – Hayal Kahvesi Gaziantep
25 Aralık – Hayal Kahvesi Ankara
26 Aralık – 222 Eskişehir

ALBÜMDE YILDIZ TİLBE VE MABEL MATİZ DE VAR

Bu akşam Modada Ceylan Ertem var

Albümün; sözleri Ceyl’an Ertem, bestesi ise Cenk Erdoğan’a ait olan çıkış şarkısı “Bile İsteye” çok yakında video klibiyle ekranlardaki yerini alacak.

Ceyl’an Ertem’in üçüncü solo albümü olan “Amansız Gücenik”de 14 şarkı yer alıyor. Prodüktörlüğünü Can Güngör’ün üstlendiği albümde Ceyl’an Ertem, sekiz şarkının söz ve müziğine kendi imzasını attı. Cem Tuncer, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Cenk Erdoğan ve Elif Çağlar gibi değerli müzisyenlerin de şarkılarının yer aldığı albümde ayrıca; sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Umut Var” ve Ceyl’an Ertem’in “ilham kaynağım, dev ruh” olarak tanımladığı Yıldız Tilbe’nin Ertem’e özel kaleme aldığı “Kahroloji” isimli yepyeni bir şarkısı da bulunuyor.

Kendine has yorumu ve masalsı şarkılarıyla müzik dünyasında kendine özgü bir yer edinmiş olan Ceyl’an Ertem, “Amansız Gücenik” albümünde müzik tarihinin unutulmaz şarkılarından ikisini de yepyeni düzenlemeleriyle yeniden yorumladı. Ceyl’an Ertem; daha önce birçok kez sahnede seslendirdiği ve yorumuyla büyük beğeni topladığı, Yıldız Tilbe’nin “El Adamı” şarkısına müzikseverlerden gelen yoğun talep üzerine “Amansız Gücenik” albümünde yer verdi. Sözleri Şahin Çandır, bestesi ise Avni Anıl’a ait olan bir Türk Sanat Müziği klasiği “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” eserine de sesiyle yeniden hayat veren Ceyl’an Ertem, albümde saklı parça olarak yer alan bu şarkıda da Can Güngör’le düet yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle