GeriKelebek Kendini gripten koruyamadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  40
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendini gripten koruyamadı

Kendini gripten koruyamadı
refid:12928143 ilişkili resim dosyası

Domuz gribi virüsü analizini yapan 2 labaratuardan birinde görev yapan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji uzmanı Dr. Meral Ciblak 8 ay boyunca domuz gribi virüsü üzerinde çalıştı fakat virüsü hastaneden değil oğlundan kaptı.

HAKKARİ'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Haftalardır, televizyon ekranlarından önemli uyarılarda bulunan ve geçtiğimiz hafta A tipi grip aşısını da yaptıran İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji laboratuarında görev yapan Dr. Meral Ciblak, kendisinin de dikkat çektiği gibi , aşı daha koruyucu etkisini göstermeden virüse maruz kaldı ve hastalandı.

“Aşının etkisini göstermesi biliyorsunuz 10 gün sürüyor ama aşıdan 2 gün sonra oğlum hastalandı ve onunla ilgilendim” diyen Ciblak, başta mevsimsel bir grip geçirdiğini düşündü. Bu nedenle en başta ilaç kullanmayan Meral Ciblak’ın hastalığı bu nedenle ağır seyretti. Baştan ilaç almasının daha doğru olacağını söyleyen Ciblak şu an evinde istirahat ediyor.

Hastalık süresince bol sıvı tüketmeye ve beslenmesine özen göstermeye gayret ettiğini söyleyen Meral Ciblak, “Her ne kadar canınız birşey istemese de beslenmeye dikkat etmek lazım.Yemek yemek lazım ki direnç düşmesin” diyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle