GeriKelebek Kadın gözüyle hayat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadın gözüyle hayat

Kadın gözüyle hayat
refid:7542265 ilişkili resim dosyası

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve jüri üyeleri tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler 27 Ekim'e kadar Tepe Nautilus’ta sanatseverlerle buluşacak.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen yarışmada, İstanbul’dan yarışmaya katılan Hacer Karanlık; Van Gölü civarındaki Kıyıdüzü Köyü’nde çektiği ve ‘Emeğe Başlayış’ adını verdiği eseri ile birinci seçildi. Yarışmanın ikincisi  Gölyazı’da çektiği ‘Turuncu Temizlik’ isimli eseriyle yarışmaya katılan Eren Özkapıcı oldu. Yarışmada üçüncülük ödülünü ise Nebihe Göl, ‘Trende Yolculuk’ adlı eseri ile aldı.

Sergide ilk üç eserin yanı sıra jüri üyeleri tarafından sergilemeye değer görülen toplam 56 eser yer alacak. Sergilenecek fotoğraf kareleri, Türk kadınının hayata bakış açısını yansıtan çok çarpıcı bir mozaik oluşturuyor.

Yarışmaya, değişik illerden 546 kadın fotoğrafçı, toplam 2500 fotoğrafla katıldı. Yarışmada birincilik ödülünü kazanan Hacer Karanlık’ın şu sözleri, kadın gözüyle hayata farklı bir yorum getirmeye çalışan katılımcıların ortak duygusunu ortaya koyuyor: “Hangi ülkeye, hangi şehre, hangi köye giderseniz gidin kadın her yerde aynı. Özveri, emek, güzellik, doğallık, asalet hep aynı. Anne, eş, kardeş, arkadaş, sırdaş olarak her an yanımızda aynı gizemle, çalışkanlıkla hızla ileriye doğru koşmaya devam ediyor...”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle