GeriKelebek İhsan Devrim hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İhsan Devrim hayatını kaybetti

İhsan Devrim hayatını kaybetti
refid:13409523 ilişkili resim dosyası

Tiyatro ve sinema sanatçısı, aynı zamanda yazar olan İhsan Devrim, “Süper Baba” dizisinde Şevket Altuğ'un dedesini oynadığı rolle akıllarımızdaydı.

FOTOĞRAFLARLA İHSAN DEVRİM (FOTO GALERİ)

Darüşşafaka'dan 1937 yılında mezun olan Devrim, okul yıllarında ilgi duyup sanat hayatının merkezi yaptığı tiyatroda, İstanbul Şehir Tiyatrosu'nun yaşayan en yaşlı sanatçısı idi.

Sanatçının ayrıca basılmış üç kitabı var: "Evimiz", "Hatıralar" ve "Yemen Türküsü". Çeşitli film ve dizilerde rol alan İhsan Devrim, Tiyatro alanında üç kez ödül kazanmış. Şair Salâh Birsel ve Burhan Arpad'la birlikte 1940'lı yıllarda ABC kitabevini kurmuşlardı. 6 Ocak 2010 tarihinde tedavi görmekte olduğu Darüşşafaka Özel Bakım Ünitesinde vefat etti.

ŞEVKET ALTUĞ :SEVGİ DOLU BİR İNSANDI

 Haberi sizden aldım ve çok üzüldüm. Çok uzun süre birlikte çalıştık. Dört sene boyunca gerçekten baba gibi sevdiğimiz, çok tatlı tonton biriydi. Etrafına pozitif ışık veren, sevgi dolu bir insandı. Gerçi kızı Ayşegül ondan önce vefat etti ama ailesine başsağlığı diliyorum.Şu anda yüksek ateşle evde yatıyorum. Biraz toparlayabilirsem, cenazesine de katılmak isterim.

 

 

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle