Hürriyet Cumartesi Haberleri

HÜRRİYET CUMARTESİ

  Sezon ortası karnesi

  Ceren Şehirlioğlu
  01.12.2017 - 13:14 | Son Güncelleme:

  Kışla beraber kanalların daha iddialı yeni dizileri yayına girmeye başlayacak. Yeniler, güçsüzlerin yerini alacak. Sürpriz yapanlar ve müthiş fiyaskolarla ikinci perdeye hazırlanıyoruz...

  YILDIZLAR

  Hem çok sahici hem masalsı
  Bu sezon hiç beklemediğimiz yerden vurdu ‘Meryem’. Önce esas kadınımızın suskunluğuna, saflığına, düpedüz aptalca kararlarına kızdık. Ekranların en kötü ruhlu karakterlerinden biri olan savcı Oktay gözümüzü korkuttu. Ama ‘Meryem’ müthiş bir duyarlılıkla içimize işleye işleye bize kendini sevdirdi. Şimdiyse, adalet duygusuyla oynanan zekice oyunlarla, Savaş ve Meryem’in acılı, koşulsuz, bazen imkânsız, hem çok sahici hem masalsı aşkıyla hikâyeye bağlanıyoruz.
  Meryem (Çarşamba-Kanal D)

  Sezon ortası karnesi

  Her malzeme mevcut
  ‘Big Little Lies’, ‘Desperate Housewives’ ve gelmiş geçmiş tüm entrikalı kadın hikâyelerinden ilham almış olabilir. O ilham perisi ne şekilde geldiyse, doğru zamanda doğru yere konmuş görünüyor. ‘Ufak Tefek Cinayetler’in dört çatlak kadını bu sezon fırtına gibi. Hikâye hop oturup hop kaldırmalı. Her şey bir bilmece, her şey bir ‘şok, şok, şok’. Oyuncuların stillerinden gıybet seviyesine, zekâ fışkıran gıcıklıklardan saç baş yolduran gerginliğe, bir diziye kapılmak için gereken her malzeme mevcut.
  Ufak Tefek Cinayetler (Salı-Star TV)

  GİZLİ KAHRAMANLAR

  Sezon ortası karnesi

  Reytingini yükseltiyor
  Biraz ağır başladı ama Arap atı gibi açıldı. Senarist ve yönetmen değişikliğinden sonra şimdi her hafta reytingini bir puan yükselterek yoluna devam ediyor. Üstelik sırtını ağlak aşk hikâyelerine değil, sağlam aksiyona yaslayarak ayakta durması da değerli.
  Siyah Beyaz Aşk (Pazartesi-Kanal D)

  Sezon ortası karnesi

  İlk üçe tutunuyor
  Dev ajitasyon beklerken beklenmedik naiflikte bir anne çıktı karşımıza. Elbette gözyaşlarıyla ekrana bağlama taktikleri sıra sıra ama klişelerin yamacında gezip içine düşmeyen bir kadın öyküsü var ortada. Salı gününde sıkı sıkıya ilk beşe, hatta üçe tutunuyor.
  Kadın (Salı-Fox TV)

  HAYAL KIRIKLIKLARI

  Finalsiz gitmeyi hak etmiyor
  Sezonun en büyük fiyaskolarından biri. İkinci bölümden beri bitti mi, ara mı verildi yılan hikâyesine döndü. Oturmayan onlarca şey vardı ama yine de finalsiz, iki bölümde gitmeyi hak etmiyor.
  Yüz Yüze (Show TV)

  Pembe dizi boşluğunu dolduramadı
  Star TV’nin bu sezon aradığı, ‘Kara Sevda’dan boşalan pembe dizi boşluğu ‘Siyah İnci’yle dolamadı. Balıkçı Kenan’dan, fakir ama gururlu Kemal çıkmıyor, çıkamıyor.
  Siyah İnci (Perşembe-Star TV)

  Etiketler: Yerli Dizi , Televizyon , Meryem
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı