GeriKelebek 'Hedefi 12'den vurmuş'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Hedefi 12'den vurmuş'

'Hedefi 12'den vurmuş'
refid:16777406 ilişkili resim dosyası

Başrollerini Öner Erkan, Asuman Dabak, Ayşen Gruda ve Ahmet Mekin’in paylaştığı Kağıt’ta, devletin kağıdı bu kez bir yönetmen adayının ve ailesinin canını acıtıyor.

<1+>ÖMÜR GEDİK YAZIYOR...

KAĞIT FİLMİNİN FRAGMANI - WEB TV

Kağıt, 1980’lerin Ankarası’nda genç bir yönetmen adayının bürokrasi çarkında öğütülmesini konu almış. Sistem eleştirisi üzerine kurulu olan film, genç yönetmenden yola çıkarak finalde 20’nci yüzyılda hayatları mahvolan tüm insanlara saygı duruşuna dönüşüyor. Bu hafta sonu vizyona giren film sayısı fazla, yabancı filmlerde (Cadılar Zamanı, Aşk Sarhoşu ve Çölde Kutup Ayısı gibi) iyi seçenekler de var. Ancak sistem eleştirisi yapan, sağlam bir yerli dram ve sıkı oyunculuklar görmek istiyorsanız Kağıt en iyi seçenek.

Kağıt kesiği, en fazla acıtandır. Sadece kestiği anda değil, sonrasında da fena can yakar, hem de bazen kestiği andan daha fazla...
Sinan Çetin, inatçı bir devlet memuruna gerekli kağıtları imzalatamayan bir adamın hayatının zaman içinde nasıl da mahvolduğunu anlattığı bu filme Kağıt adını koyarak hedefi tam 12’den vurmuş.
Fragmanda da yer alan açılış sahnesinde, baş aşağı duran ana karakterin vücuduna atılan kağıt kesikleri izleyenin acıyı hissetmesi için birebir.

Hedefi 12den vurmuş