GeriHayat Yağmur Ünal kimdir? Hayatı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yağmur Ünal kimdir? Hayatı?

Yağmur Ünal kimdir? Hayatı?

Annesi Türkan Şoray ve babası Cihan Ünal’ın izinden giderek oyunculuğa adım atan Yağmur Ünal kimdir? Oyunculuğun dışında yönetmenliğe merak salan Ünal, geçtiğimiz aylarda ‘Uzaklarda Arama’ isimi sinema filminin yapımcı koltuğuna oturan Yağmur Ünal’ın kariyeri ve özel hayatı ile ilgili merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. İşte detaylar…

Yağmur Ünal, 21 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası tiyatrocu Cihan Ünal, annesi sinema oyuncusu Türkan Şoray’dır.

Babasının ilk eşi manken Sabiha Tarhan’dan olma Irmak Ünal (d.1977) adında ablası vardır. İlk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan Liseyi İsviçre’de okudu. Sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken farklı stajlar yaptı.

Mesela Saatchi&Saatchi reklam ajansında ve bir kanalın program bölümünde deneyimleri oldu.

Üniversitenin ardından New York’ta medya üzerine master yaptı. Devamında New York’taki Mindshare Medya şirketinde 6 ay staj gördü, ve İstanbul’a dönüp TBWA reklam şirketinde iki sene çalıştı.

Yağmur Ünal, Yasemin Arslan isimli bir arkadaşıyla beraber Tokyo Medya isimli bir yapım şirketi kurdu. İlk olarak da 1 Temmuz 2013 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan “Çılgın Teyzeler” adlı yarışma programının yapımcılığını üstlendi. 8 hafta, 40 bölüm süren yarışma 23 Ağustos 2013 tarihinde bitti.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senayosunu Onur Ünlü’nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğini annesi Türkan Şoray yapmıştır. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak.

Filmleri ve Dizileri :

Yapımcı :

2015 - Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)

Oyuncu :

2015 - Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle