GeriHayat Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika
refid:29986556-spot ilişkili resim dosyası

Birbiriyle hem sevgi, hem nefret ilişkisi yaşayan iki kadın ve aynı adama duydukları aşk... Geçen sezon izleyiciyi ekran karşısına kilitleyen ‘Güllerin Savaşı’ yeni bölümleriyle bu gece Kanal D’de başlıyor. Dizinin başrol oyuncularıyla aşkı, hırsı ve entrikayı masaya yatırdık.

DAMLA SÖNMEZ:

KENDİNİZE ZARAR VERECEK KADAR

HIRSLI OLMAYIN

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

Güllerin Savaşı’nda iki kadın aynı adamın aşkı için savaşıyor. Bir adam için siz bu kadar savaşır mısınız?
Aşkın ve sevginin bu kadar acı veren bir şey olmadığını düşünüyorum. Böyle bir durumun içinde kalsam “Ne yapıyorum ben böyle” deyip, oradan kaçarak uzaklaşırım.

İki kadın arasındaki bu savaş nereye kadar gider?
Gülru ile Gülfem arasında aşk-nefret ilişkisine benzeyen bir şey var. Bu yüzden savaşıp birbirleriyle mücadele ediyorlar.

Yaklaşık bir buçuk senedir Gülru karakterini canlandırıyorsunuz. Bu karakter size ne öğretti?
Asla kendinize zarar verecek kadar hırslı olmayın!

30’lu yaşlara az kaldı. Sizde neler değişti?
28 yaşımda artık başka yönlerimi keşfettim. Hayatta bazı şeyleri çok ciddiye aldığımı anladım. Hep postallarım ve kotlarımla bir oğlan çocuğu gibiydim. Artık elbiseleri de beğeniyorum. Yeni tiyatro oyunum başlayacak. ‘Deniz Seviyesi’ filmiyle Milano Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü almaya gidiyorum. Evimi de taşıdım. Güzel ve her şeyin yenilendiği bir dönem.

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

İki senede gelen bu şöhretle genç yaşta nasıl başa çıkıyorsunuz?
Aslında 16 yaşımdan beri bu işi yapıyorum. Herkesin nasıl bir mesleği varsa benimki de oyunculuk. Tanınıyor olmak bu işin yan etkisi gibi. Yakın çevrem hâlâ yakın çevrem. İnsanların televizyondaki karakterle dertlenip ya da sevinmeleri tatlı geliyor. Sadece bizim o karakterler olduğumuzu zannedenler garip hissettiriyor.

Son konuştuğumuzda “Ülkede yaşananlar, yabancılaşma hissi getirdi” demiştiniz...
O zaman da garip bir dönemdi. Şimdi de okuduğum her şeye çok üzülüyorum. Bunlar olmadan da yaşanabilecek bir dünyanın var olduğuna inanıyorum. Değer vermemiz gereken tek şey din, dil, ırk değil; insan. Bunu zor yoldan anlamamamız için dua ediyorum. Bu bir süreç, olacakları göreceğiz.

BARIŞ KILIÇ:

BIRAKIN İNSANLAR FLÖRT ETSİN

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

İki kadının aynı adama saplantılı aşkından daha tehlikeli bir şey var mı?
Hayır! Aşk dediğin şey başlı başına bir tehlike, bir de iki kişi arasında kaldığını düşünürsen bu tehlike ikiye katlanıyor.

Peki bir adam aynı anda iki kişiyi sevebilir mi?
Bunun bir sınırı yok. Sadece sevmenin dozuna bağlı. Birisine düşkün olup bu duyguyu sevmeyle karıştırıyor olabilirsin.

Size aynı anda iki kadın âşık oldu mu?
Olmuştur.

Durumu nasıl çözdünüz?
İdare etme duygusu çok yorucu. İdare edemeyeceğimi hissettirdiğimde onların da umudu sönmüştür. Sonuçta benim de âşık olup ilgi duymam lazım.

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

Çapkın mısınız?
Çapkınlık meselesi her erkeğin yaşamak isteyip uluorta söylemediği bir mesele. Kendine bakan, hayatına özen gösteren herkes bence biraz çapkındır. Mesela, yolda bizi etkileyen birini gördüğümüzde kafamızı mı çeviriyoruz? Hayır, bakıyoruz. İnsanız nihayetinde.

Eşiniz bunları okuduğunda kızmayacak mı?
Neden kızsın? Toplumda bir baskı var. Herkes inanmadığı şeyi söylüyor. Bunların kırılması lazım. Bırakın insanlar birbirine baksın, flört etsin.

Türkiye’nin en seksi erkeği seçildiniz. Seksilik sizce ne?
Bu tamamen karşı tarafa verdiğin hisle alakalı. Güven sağlıyorsun, seni dinlediklerinde iyi bir şey duyduklarına inanıyorlarsa bu seksilik...

35 yaşından sonra en popüler döneminizi yaşamaya başladınız. Orta yaşta şöhret olmanın hayata etkisi ne?
Pozitif yönleri çok fazla. Savrulmanı engelliyor. 20 yaşımda şöhret olsam belki sadece bu hazzı yaşamakla vakit geçirecektim ama sonra bu ilgi kaybolunca hayatına son verenleri bile gördük. Bu yüzden iyi ki bu yaşta böyle bir güzellik bana yansıdı.

CANAN ERGÜDER:

ERKEKLERE ASLA SÖYLENMEMESİ

GEREKEN ŞEYLER VAR

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika
Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

Dizideki gibi size âşık olmayan bir adam için savaşır mısınız?
Hayır. ‘Gülfem’ karakterinin de ‘Ömer’ için savaşı geçen sezon bitti. ‘Gülfem’ kaybetmeyen bir kadın. ‘Ömer’i kaptırmak ona ağır geldi. Onun savaşını veriyor.

Aşk için verilen savaşta ne kadar ileriye gidilir?
Bu kadar hastalıklı bir şeyin içine asla girmek istemem. Sakin ve sağlıklı olmayı seviyorum. Aşk için çok fedakârlık yapılabilir ama aşkın bittiği ve psikolojik sağlığın başladığı bir yer var. İnsanlar âşık olduklarında genelde kendilerini unutuyor. Bu yüzden kendileri de sağlıksız oluyor.

Kötüyü oynamanın en yorucu kısmı ne?
Kötüyü oynadığıma katılmıyorum. Evet, yaptığı korkunç şeyler de var fakat onun çerçevesinden bakınca aslında haklı yere yapıyor.

Takıntılı aşk yaşayan kadın’ karakterleri oynuyorsunuz. Ne öğrendiniz bu karakterlerden?
Erkeklere söylenmemesi gereken şeyleri...

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

Behzat Ç.’de söylediğiniz “Seninle mutsuzluğa da varım” lafı hâlâ dillerde. Mesela bir erkeğe bunu söyler misiniz?
Asla. Hiçbir erkeğe bunu söylemem ve söylenmemesi gerektiğine de inanıyorum. Sadece kültürümüzün arabesk haleti ruhiyesine uyduğu için insanlar öyle romantik tepkiler verdi.

Maskülen bir havanız var...
Maskülen duruşumun sebebi İstanbul ve Türk kültürü. Ataerkil bir toplumda, kendisini daha önemli gören erkekler arasında yaşıyoruz. O tutuma karşı bir koruma...

Türkiye’de kadın olmak zor mu?
Evet. Hele güçlü bir kadın olmak kadını daha da yalnız yapan bir şey.

Neden?
Türk erkeği güçlü kadından hoşlanmıyor. Bu yüzden düzgün ve aydın fikirli erkeklere ihtiyaç var. Allah’tan biraz varlar.

Güllerin Savaşı: Aşk, hırs, entrika

‘Güllerin Savaşı’ cumartesi akşamları saat 20.00’de Kanal D’de.Yorumları Göster
Yorumları Gizle