GeriKelebek Haciz geldi diye gocunmuyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haciz geldi diye gocunmuyorum

Haciz geldi diye gocunmuyorum
refid:3428283 ilişkili resim dosyası

Bir dönemin en çok kazanan şarkıcılarından olan Burak Kut, yeni albümüyle özlediği çıkışı yapmaya hazırlanırken, evine gelen hacizle sarsıldı. Ancak ‘Bebeto’ umutsuz değil.

Askere özel uçakla gitti

Burak Kut, 1990’lı yıllarda müzik dünyasının en sevilen, en çok kazanan isimlerindendi. Çocuksu yüz hatları nedeniyle ‘Bebeto’ lakabı takılan şarkıcı, en iyi otomobillere biniyor, en pahalı motosikletlerle dolaşıyor, evinde hiçbir lüksten geri kalmıyordu. ‘Benimle Oynama’ ve ‘Bebeğim’ gibi şarkılarıyla gençlerin sevgilisi haline gelen Kut, vatani görevini yapmak üzere Isparta’ya giderken bile özel uçağı tercih etmişti.

4,5 milyarlık kira borcu

n Ancak askerlik dönüşü yaşamı değişti. Popülaritesini yitirmişti. Şarkıları tutulmuyor, konserleri eskisi gibi ilgi görmüyordu. Maddi sıkıntılar yaşayan, mal varlıklarını satarak ayakta kalmaya çalışan Burak Kut, evini değiştirip Tarabya’da mütevazı bir daireye yerleşti. Son zamanlarda ise eski günlerine dönmek için yeni albüm çıkarma hazırlığındaydı. DMC etiketiyle piyasaya sürülecek bu albümü tamamlamak üzereyken, 4,5 milyar liralık kira borcu nedeniyle evine gelen hacizle neye uğradığını şaşırdı.

Orgunu bile aldılar

Birkaç gün önce dairesine çilingir yardımıyla giren icra memurları, Kut’un orgundan bilgisayarına kadar pek çok özel eşyasını haczetti. Olayın ardından Kelebek’e konuşan şarkıcı, yaşananları doğruladı: ‘Hayatta insanın başına her şey gelebilir. Ama çözümlenemeyecek bir sorun yoktur. Sıkıntılar gelip geçer, yeter ki sağlığımız yerinde olsun. Evime haciz gelmiş diye gocunmuyorum. Bu sorunu çözeceğim. Kasetimi tamamladım. Çok güzel bir çalışma oldu. Yakında piyasaya çıkacak. O zaman kimseye borcum kalmaz.’

HER İNİŞİN BİR ÇIKIŞI VARDIR

Burak Kut, sanatçılar arasında şimdi çok moda olan lüks donanımlı minibüsleri ilk kullanan isimdi. Son model motosikleti ile İstanbul gecelerinde, teknesiyle Boğaz’da turlardı. Isparta’daki birliğine bile özel uçakla gitmişti. Başarılı şarkıcı ikinci çıkışına hazırlanıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle