GeriKelebek Eşime ciğerimi verdim o da bana çocuk verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşime ciğerimi verdim o da bana çocuk verdi

Eşi Yılmaz Ceylan’ın karaciğerinden nakledilen parça sayesinde yaşama dönen Güzel Ceylan, doktorların ‘riskli’ demesine rağmen sezaryenle bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Yılmaz Ceylan, ‘Eşime, karşılık beklemeden ciğerimi verdim. O da bana bir çocukla dünyanın en güzel hediyesini verdi’ dedi.

İZMİR’de 2000 yılında siroz teşhisi konulan ve tek kurtuluşu karaciğer nakline bağlı olan 24 yaşındaki Güzel Ceylan’ın (Yıldız) imdadına kendisini gizliden gizliye seven 34 yaşındaki Yılmaz Ceylan yetişti. Yılmaz Ceylan, aşkı için karaciğerinin üçte ikisini Güzel’e vererek kendisini yaşama döndürdü. Çift, 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (DEÜ) başarılı bir ameliyat geçirdi. Güzel, hayatının baharında ölümle pençeleşirken yeniden doğmuş gibi oldu ve kendisine karaciğerini veren Yılmaz Ceylan’a gönlünü kaptırdı. Çift, geçen haziran ayında evlendi.

RİSKE RAĞMEN ANNE

Kendisine ‘Ciğerim benim’ diye hitab eden Yılmaz Ceylan’la evlenme kararı veren Güzel, sadece bununla kalmadı ve doktorların riskli görmesine ve iki yıl hamilelik önermemesine rağmen düğünden iki ay sonra hamile kaldı. Bebeğini dünyaya getirmekte kararlı olan Güzel Ceylan, dokuz ay boyunca sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için DEÜ Tıp Fakültesi doktorları gözetimindeki kontrollerini hiç aksatmadı, kendisine ve bebeğine özen gösterdi.

EN GÜZEL HEDİYE

İki yıl önce yaşaması mucizeye bağlı Güzel Ceylan, 14 Nisan 2004 tarihinde DEÜ Tıp Fakültesi’nde bir oğlan çocuğu dünyaya getirdi.

Hastanede eşinin ve bebeğinin yanından bir an olsun ayrılmayan baba Ceylan duygularını şöyle dile getirdi: ‘Korktuğumuz başımıza gelmedi. Bebeği aldıklarında gözyaşlarımı tutamadım. Ben eşime karaciğerimi verdim. O da bana bir oğlan çocuğuyla dünyanın en güzel hediyesini vermiş oldu.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle