GeriKelebek İdil Fırat sevgilisi Engin Öztürk'ün Çocukluk Fotoğrafını Paylaştı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İdil Fırat sevgilisi Engin Öztürk'ün Çocukluk Fotoğrafını Paylaştı!

İdil Fırat sevgilisi Engin Öztürk'ün Çocukluk Fotoğrafını Paylaştı!

Sosyetik güzel İdil Fırat, evlilik hazırlıkları yaptığı sevgilisi Engin Öztürk’ün çocukluk fotoğrafını Instagram hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı. Detaylar haberimizde…

Evlilik hazırlığı yapan İdil Fırat ile Engin Öztürk aşklarını son sürat yaşamaya devam ediyor.

İdil Fırat, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda sevgilisi yakışıklı oyuncu Engin Öztürk’ün çocukluk fotoğrafını paylaştı.

İdil Fırat sevgilisi Engin Öztürkün Çocukluk Fotoğrafını Paylaştı

İdil Fırat Kimdir?

Sezen Aksu’nun eski sevgilisi Önder Fırat’ın kızı olan İdil Fırat 4 sene Amerika’da George Washington DC Üniversitesi’nde uluslararası politika okudu.

Şimdi de London School Of Economics Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine master yapıyor. Okulu bittikten sonra babasının inşaat şirketi çalışmayı planlıyor.

İdil Fırat sevgilisi Engin Öztürkün Çocukluk Fotoğrafını Paylaştı

Engin Öztürk Kimdir?

Ünlü oyuncu Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde, Eskişehir’de dünyaya geldi. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Eskişehir'de büyümüş ve Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi için Ankara'ya gelmiş ve daha sonra 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde okumaya başlamış, 2012 yılında mezun olmuştur.

2003 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girdiği Tiyatro Kolundan gelmektedir.

İlk rol aldığı dizi “Fatmagül’ün Suçu Ne?”

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı Kanal D dizisinde “Selim Yaşaran” karakterine hayat verdi. Dizi Engin Öztürk'ün Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmasına sebep olmuştur.

Dizinin 2012 yılında sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı hem de barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünü üstlendiği “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde “Komiser Emre” karakterini canlandırmıştır.

Bunun yanı sıra Star Tv'de yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “II. Selim” rolünü üstlenmiştir. Şimdi ise Star Tv'de yayınlanan “Hatırla Gönül” dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan “Yusuf” rolünü üstlenmektedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle