GeriKelebek DYP: Hükümet seçim yasasında samimiyetsiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DYP: Hükümet seçim yasasında samimiyetsiz

DYP Grup Başkanvekili Ali Rıza Gönül, Siyasi Parti ve Seçim Yasası'nda değişiklik yapılması için destek sözü verenlerin gerekli çalışmayı ortaya koyamadığını, hükümetin bu konuda samimiyetsiz olduğunu söyledi.

Gönül, Parlamento`da düzenlediği basın toplantısında, DYP`nin "İkinci Demokrasi Paketi"nde yer alan Siyasi Partiler ve Seçim Yasası`nı değiştiren ve seçim giderlerinin şeffaf olmasını öngören yasa tekliflerinin 30 Mart 2001 tarihinde TBMM Başkanlığı`na sunulduğunu hatırlattı.

Ancak, uzlaşmaya açık ve katkı vermeye hazır olduklarını ifade edenlerden hiçbirinin müşahhas, elle tutulur, kamuoyunun beklentilerini yanıt verecek bir çalışmayı ortaya koyamadığını savunan Gönül, sözlerini şöyle sürdürdü:

``İktidar partilerinin, ikiyüzlülük sergileyerek, temelde olumlu yaklaştıklarını ifade etmelerine rağmen hep bu çalışmaların gerisinde kalma, geciktirme veya gündemden uzak tutmanın gayreti içinde olduklarını görüyoruz. Herhalde korktukları, çekindikleri bir konu var. Bu kanun tekliflerinin görüşülmesi gündeme geldiğinde, bir erken seçim baskısıyla milletin iradesini ortaya koyması ve tezahür etmesi gerçeğiyle karşı karşıya kalacaklarını düşünüyorlar ki, büyük bir endişe ve korku içinde gerekli özeni, hassasiyeti ve ilgiyi göstermekten uzaklar. Samimi değillerdir. Her görüşmeden sonra verdikleri beyanlarıyla samimi olmadıklarını gördüğümüz gibi kamuoyunualdatıcı ve yanıltıcı beyanlarda bulunuyorlar.``


Yorumları Göster
Yorumları Gizle