GeriKelebek Divan, 45 milyon dolara Pendik’e de gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Divan, 45 milyon dolara Pendik’e de gidiyor

Divan, 45 milyon dolara Pendik’e de gidiyor
refid:6882336 ilişkili resim dosyası

Koç Holding Turizm şirketlerinden Divan, Şahsuvaroğlu Grubu’nun 45 milyon dolarlık yatırımıyla İstanbul Anadolu Yakası’nın en büyük otelini inşa ediyor.

Otelin yatırımcısı Ford’un dağıtıcısı Şahsuvaroğlu Grubu olurken, yönetimini ise Divan yapacak. Sabiha Gökçen Havalimanı ile E-5 karayolunun bağlantı noktasında yer alacak olan Divan İstanbul Asia Oteli, beş yıldızlı, 280 oda ve 520 yatak kapasitesili olacak. Divan, şehir otelciliği alanında ’business class’ konseptiyle yurtiçi ve yurtdışındaki önemli şehirleri hedef alarak başlattığı stratejik büyüme süreci kapsamında yer alan Divan İstanbul Asia ile İstanbul’daki otel sayısını üçe çıkartacak.

GERÇEK BUSINESS CLASS:

Divan Genel Müdürü Joep Bakx, 2008 sonunda hizmete açılması planlanan Divan İstanbul Asia’da, 15 yıldır Koç Topluluğu’nun ayrılmaz bir parçası haline gelen Şahsuvaroğlu Grubu’yla güçbirliği yaptıklarını belirterek, her iki grubun da Koç kültürüne sahip olması dolayısıyla, Divan İstanbul Asia’da güzel bir sinerji yaratacaklarını söyledi. Bakx, İstanbul’un karşı yakasına şehir otelciliğinde gerçek business class anlayışını getirecek ilk büyük zincir otel grubu olacaklarını  kaydetti. Anayollarının kesiştiği noktadaki konumu itibariyle kolay ulaşım ve geniş otopark imkanı sunacak otelde, restaurant, spor kompleksi, kapalı yüzme havuzu ve spa gibi yaşam alanları yer alacak.

YURTDIŞINDA OTEL PLANI:

Joep Bakx, Divan Otelleri olarak 2012’ye kadar 21, 2017 yılına kadar da toplam 58 otele ulaşmayı planladıklarını hatırlatarak, daha önce bu plan doğrultusunda Divan Otel Gaziantep’in açıldığını aktardı. Bakx, Ekonomisi gelişen Adana, Eskişehir gibi şehirlere odaklanacaklarını da ifade eden Bakx, yurtdışında da ise Almanya, Kazakistan, Rusya ve Ortadoğu’ya odaklanacaklarını kaydetti. Yurtdışından otel yönetimi için çok yaygın talep aldıklarını dile getiren Bakx, "Neden Türkiye’den Divan gibi uluslararası bir otel markası çıkmasın" dedi.

YURTDIŞINDA OTEL PLANI:

Şahsuvaroğlu Grubu Genel Müdürü Murat Şahsuvaroğlu ise, grup olarak 1983’ten beri Ford yetkili bayiliğini yaptıklarını anlatarak, bayilik çatısı altında başlayan ve bugünlere gelen Koç Holding ilişkilerinde yeni bir boyut ve heyecan katacak olan Divan İstanbul Asia’nın Anadolu Yakası’nın en büyük oteli olacağını kaydetti" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle