GeriKelebek Dev anakonda böyle görüntülendi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dev anakonda böyle görüntülendi!

Dev anakonda böyle görüntülendi!
refid:30217552-spot ilişkili resim dosyası

İsviçreli fotoğrafçı Karina Oliani Brazilya'nın Mato Grosso bölgesine gitti ve dev anakondayı görüntüledi.

Anakonda veya Latince ismiyle Eunectes Güney Amerika’nın balta girmemiş tropik ormanlarındaki bataklık ve nehirlerde yaşayan 4 boa yılanı çeşidine verilen bir isimdir. Anakondalar büyüklükleri ve acımasızlıkları nedeniyle Güney Amerika’da bir efsanedirler.

Cesur fotoğrafçı nehirde yaşayan 8 metrelik dev anakondanın fotoğraflarını çekmeyi başardı. Anakondalar daha çok Güney Amerika'da bataklık ve akarsu kenarlarında yaşarlar. Dünyanın en büyük yılanı 250 kilo ağırlığında ve 8.5 metre uzunluğundadır. Etçil olan anakondalar domuz, geyik ve hatta jaguarı bile yiyebilen güçlü konstriktöre sahipler. İşte o görüntüler...

Dev anakonda böyle görüntülendi

Anakondalar diğer yılanların aksine avlarını zehirleyerek değil boğarak öldürürler.

Dev anakonda böyle görüntülendi

Anakondalar büyüklükleri ve uyguladıkları kuvvet ile çevreledikleri canlıların kemiklerini kolayca kırarlar ve ezilerek ölmelerini sağlarlar. Daha sonra çok esnek olan çene kemikleri sayesinde avlarını tek lokmada yutarlar.

Dev anakonda böyle görüntülendi

Dişi anakondaların erkek olanlara göre boğazları geriye doğru daha eğiktir. Bu özellikleriyle dişi anakondalar erkeklere göre avlarını daha kolay yakalayarak sararlar. Avını yakalayan bir anakonda, onun gitmesine izin vermediği sürece hiçbir şekilde avını kaçırmaz.

Dev anakonda böyle görüntülendi

Anakondaların derileri koyu zeytin rengi yuvarlaklar ile kaplıdır. Bu renkleri ile anakondalar bulanık bataklık sularında çok iyi bir şekilde saklanabilirler.

Dev anakonda böyle görüntülendi

Hayvanlar âleminde şaşırtan an

Nehir kenarında, elindeki çubukla, suyun altında bulunan anakondayı dürten adam korku dolu anlar yaşadı. Aniden sudan çıkan yılan, adama doğru geldi. Adamın olaydan yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Görüntülerde zehirli bir yılandan alınan zehirin, kan üzerinde nasıl bir etkiye yol açtığını izleyeceksiniz. Yılandan alınan zehrin bir damlası bir bardak kanı, hem de çok kısa bir sürede bakın ne hale getiriyor.

Yılanların çiftleşme anlarını yakalayan Sarı Mikrofon, bizi büyük bir konuda aydınlattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle