GeriKelebek Cilt sağlığında kök hücre mucizesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt sağlığında kök hücre mucizesi

Cilt sağlığında kök hücre mucizesi
refid:11996924 ilişkili resim dosyası

Kendi kanınız sizi geçmişe götürmeye hazır. Son dönemde kök hücre tedavisi ile cilt gençliği ve sağlığı elde etmek mümkün.

Este World’de uygulamaya başlanan bu yepyeni yöntem ile cilt yaşınız 10 sene geriye gidiyor. Türkiye’de bir çok ilke imza atan Este World, şimdi de kök hücre tedavisini başlatarak estetik camiasında bir çığır açıyor. Kendi kanınızın özel bir işlemden geçirilerek akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen sıvı cildinize enjekte ediliyor. Kök hücre enjeksiyonu; en çok el, boyun, yüz, dekolte, saçlı deriye uygulanıyor. Ayrıca kök hücre tedavi yöntemi vücudun tüm yüzeyine uygulanabilir.   

Kök Hücre Tedavisinin nasıl gerçekleştiğini Este World Başhekimi Uz. Dr. Servet Terziler şöyle anlattı:                                                
 
“Önce hastanın kanından 10 cc alınır. Santifüj ile elde edilen kan beyaz ve kırmızı olarak iki  kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü)’ler bulunur. Kırmızı kan özel bir kimyasal işleme tabi tutulduktan sonra vücudun gerekli görülen yerlerine napaj yöntemiyle enjekte edilir. Özellikle yüzde kırışıklıklar, elaxtikiyet kaybı, ciltte yaşlanma, pigmentasyon oluşumuna karşı çok iyi neticeler alınmaktadır. Yüze canlılık, ipeksi cilt görünümü, elastikiyet kazandırmaktadır. Ayrıca antiaging amacıyla boyun, dekolte, yüz bölgesine de uygulanmaktadır. Bu uygulamanın temeli doku yenilenmesine dayanmaktadır. Vücudumuzda bulunan kök hücreler zaten herhangi bir yara durumunda devreye girerek yeni doku oluşturmaktadır. Bu işlemde de kök hücrelerin uyarılarak hızla devreye girmesi ve doku yenilenmesinin oluşturulması hedefleniyor. Toplam 30 dk süren bu işlemde herhangi bir acı, iz oluşmuyor. Uygulamayı yapan kişi anında normal hayatına geri dönebilir.”                  

                                                                                                                                                                                                                 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle