GeriKelebek Bu filmi Macarlar da sevdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu filmi Macarlar da sevdi

Barış Pirhasan'ın yönetmenliğini üstlendiği O da Beni Seviyor adlı film, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gösterdildi. Szinbad Sineması`nda gösterilen filme sinemaseverler büyük ilgi gösterdi. Filmi izlemeye gelen sanat severler salonda yer bulamayınca, Macar ortak yapımcısı Janos Rozsa, sinemadaki diğer salonu da açtırdı.

 Galaya katılanlar arasında Türkiye`nin Macaristan Büyükelçisi Ender Arat da vardı.  O da Beni Seviyor filmi, Macaristan`da bir hafta gösterimde kalacak.

Lale Mansur, Ece Ekşi ve Luk Piyes`in başrollerini paylaştıkları film, 13 Aralık`ta Almanya çapında da gösterime girecek.  

Film, 1973 yılında Malatya`da okula giden 12 yaşındaki Esma adlı bir kızın, karnesinde zayıf aldığı için kırsal kesimde yaşayan ailesinin yanına gönderilmesini ve burada yaşadığı aşkı konu alıyor.  

O da Beni Seviyor  38. Antalya Altın Portakal Film Festivali`nde 3 ödül almıştı.  Filmin yönetmeni Barış Pirhasan, 1985 yılında senaryosunu yazdığı Adı Vasfiye adlı filmde yönetmen Atıf Yılmaz`ın yanında reji asistanlığı yapmıştı.
  
İngiltere`de 3 yıl yönetmenlik eğitimi alan Pirhasan, 1990 yılında Küçük Balıklar Üzerine Bir Masal adlı filminde ilk yönetmenlik sınavını vermişti. O da Beni Seviyor, Pirhasan`ın 3. filmi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle