GeriKelebek Benzersiz bir hediye: Hürriyet’in birinci sayfaları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Benzersiz bir hediye: Hürriyet’in birinci sayfaları

Benzersiz bir hediye: Hürriyet’in birinci sayfaları
refid:6189306 ilişkili resim dosyası

Hürriyet Gazetesi, doğum günü olan 01 Mayıs 1948 tarihinden bugüne, yayımlanan tüm birinci sayfalarını okuyucuların kullanımına açtı. Hürriyet Internet aracılığıyla bu sayfalara ulaşabilir, hatta istediğiniz sayfaları satın alabilirsiniz.

Hürriyet Gazetesi, çıktığı ilk günden bugüne kadar yayınlanan tüm sayfalarını dijital ortama aktardı. Gazetenin 59 yılda birikmiş bütün sayılarının dijital kopyaları, bir süredir kurumun iç bünyesinde kullanılıyordu. Ardından bu birinci sayfalar internet sitesi yardımıyla okuyucuların kullanımına açıldı. Şimdi ise yeni bir proje var; dilediğiniz sayfayı gazete kağıdına basılmış olarak satın alabiliyorsunuz.

Hürriyet Gazetesi Dökümantasyon Merkezi Müdürü Ufuk İlman projeyi şöyle anlatıyor: "Eski sayıları elden geçirdik, üzerinde rötuşlar yaptık. Çünkü bazı sayfalarda küçük yıpranmalar vardı, onları örttük. Fotoğrafların karanlık bölümlerinin renklerini açtık. Böylece sayfaların gazete kağıdına çıkışları satın alınabilir hale geldi. Bir başka projemiz de bir ay sonra yürürlüğe girecek. Birinci sayfaları satın alanlara A-4 ebatlarında 1’nci hamur kağıda süslü bir yazı ile doğum günü kutlama mesajı göndereceğiz. Anneler Günü için de değişik çalışmalarımız olacak."

Birinci sayfalar fikri o kadar tuttu ki, doğum günleri ve özel kutlamalarda hediye olarak verilmeye başlandı. Sayfalara sahip olabilmek için seçilecek iki yol var. Internette Hürriyet’in sayfasını açıp, "anasayfa satış" veya "doğumgünü Hürriyet’i" yazılı kutulardan birini tıklayabilirsiniz. Ya da www.arşivinden.com adresine girebilirsiniz. Her iki yoldan biri ile siteye ulaştıktan sonra gün, ay ve yıl tercihinizi yapıyorsunuz. Karşınıza arzu ettiğiniz sayfa geliyor ve siz de sipariş bölümü tıklıyorsunuz. Kredi kart numaranızı verdikten sonraki 3 gün içinde, birinci sayfanız kargo ile adresinize teslim ediliyor.

DÖRT FARKLI BOYU VAR

Sayfaların tipleri ve fiyatları şöyle:

35 x 45 cm. ebadında orijinal gazete kağıdına basılı çerçevesiz sayfa, karton tüp içersinde 15 YTL.

40 x 50 cm. ebadında orijinal gazete kağıdına basılı çerçevesiz, klipslerle normal camın arkasına tutturulmuş sayfa 35 YTL.

40 x 50 cm. ebadında orijinal gazete kağıdına basılı altın yaldızlı ahşap çerçeveli, normal camlı paspartulu sayfa 75 YTL.

40 x 50 cm. ebadında orijinal gazete kağıdına basılı ceviz renginde ahşap çerçeveli, yansıtmayan camlı sayfa 90 YTL.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle