GeriKelebek Bayram Fuarı’nda bazı markalar seri sonu ürünlerini çok ucuza satıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayram Fuarı’nda bazı markalar seri sonu ürünlerini çok ucuza satıyor

Bayram Fuarı’nda bazı markalar seri sonu ürünlerini çok ucuza satıyor
refid:3451449 ilişkili resim dosyası

Yeşilköy CNR Fuar Merkezi’nde, bu yıl beşincisi düzenlenen ve artık bir ramazan geleneğine dönüşen Bayram Alışveriş Günleri Fuarı, bayram öncesi ucuza alışveriş yapmak için iyi bir alternatif. 22 Ekim’de başlayan fuar 2 Kasım’a kadar devam edecek. Fuara bu yıl 500’ün üzerinde firma katılıyor. Ağırlık tekstil ürünlerinde. Katılan firmalar arasında seri sonu ürünleriyle Kemal Tanca, Yeşil Kundura, Bambi Ayakkabı, Levi’s gibi tanınmış markalar da var. Çok ucuz fiyatlara birçok şey bulmak mümkün.

Üstelik neredeyse her stantta kredi kartı geçiyor. Fuara giriş ücretsiz. Akşama göre daha tenha olan gündüz saatlerinde gitmenizde var. Fuar bayrama kadar her gün 11.00’den 23.00’e kadar açık. Bu yıl fuarda diğer yıllarda olduğu gibi ağırlığın tekstil ürünlerinde olduğunu görüyoruz. Katılan firmaların 350’den fazlası tekstille ilgili. 100 kadar deri, 50 kadar da yiyecek firması bulunuyor.

Fuar, dört salona yayılmış durumda. 4. salonda gıda ürünleri, 6. ve 7. salonlarda tekstil ürünleri, 8. salonda ise ağırlıklı olarak ayakkabı, kemer, deri ve ev tekstili ürünleri bulunuyor. Fuar alanında hemen hemen bütün stantlar satılmış. Gelen ziyaretçi sayısının da bayrama kadar 1 milyonu geçmesi bekleniyor. Ama firmalara bu durumdan memnun olup olmadıklarını sorduğumuzda klasik cevabı alıyoruz: ‘Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre işler biraz kesat. Gelen ziyaretçi sayısında bir düşüş yok ama bu rakama paralel olarak satış olmuyor...’

AYAKKABI KONUSUNDA FUAR ÇOK ZENGİN

Giyim bölümünde ayakkabılar dikkati çekiyor. Kemal Tanca, Yeşil Kundura ve Bambi gibi markaların stantlarında fırsat bol. Yeşil Kundura’da 80 YTL’ye Cat bot, 120 YTL’ye Harley Davidson bot, 45 YTL’ye kolej ayakkabısı, 25 YTL’ye kadın erkek kışlık ayakkabılar bulmak mümkün. Bu fiyatlar, mağaza fiyatlarının neredeyse yarı fiyatı. Bir başka ayakkabı standı olan Kemal Tanca’da da çok ekonomik fiyata şık ayakkabılar bulabiliyorsunuz. Bunlar daha çok seri sonu ürünleri. Kadın ayakkabıları 39- 99 YTL arasında satılıyor. Erkek ayakkabılarının fiyatı ise 59 YTL’den başlıyor. 99 YTL’ye çok şık kadın çizmeleri bulmak mümkün. Çanta ve ayakkabı da bol: Çantalar 5 YTL’den başlıyor, kemerler 7-10 YTL.

SERİ SONU GİYSİLER ÇOK UCUZ

Fuarın en geniş bölümü olan tekstil ürünlerinde de A’dan Z’ye her şeyi çok ucuza bulmak mümkün. Genel fiyatlar bay, bayan, çocuk ayakkabı-bot-çizme 19-149 YTL, çocuk pantolon-kazak 10-15 YTL, çocuk gömlek- T-shırt 7-10 YTL, mont-kaban-pardösü 80-170 YTL, bayan çanta 5-20 YTL arasında değişiyor. Fuara katılan birçok firmanın bu denli ucuz ürün satıyor olmasının sebebi, genelde hepsinin ya seri sonu ya da ihracat fazlası ürünlerle katılıyor olması. Bu yüzden 10 YTL’ye ceket, 30 YTL’ye takım elbise, 10 YTL’ye pantolon, 5-25 YTL’ye gömlek bulmanız mümkün. Kazaklarda da ikili, üçlü kampanyalar var. İkisi 50 YTL.

ZÜCACİYE BÖLÜMÜNDE 1 YTL’YE NE ALIRSAN AL

Gıda ürünlerinin bulunduğu bölümde zücaciye ürünleri de bulunuyor. Bu bölümde özellikle Ne Alırsan Al’lı tabelalar dikkat çekiyor. 1 YTL’ye bile tabaktan kavanoza kadar birçok ürün bulmak mümkün.

Safranbolu’dan gelen özel bakır kaplama mutfak aksesuvarları fuarın ilgi çeken ürünleri. Burada en ucuz, 2.5 YTL’ye bakır kaplama bir cezve bulmak mümkün.

MALATYA’DAN KAYISI DÖNERİ: 15 YTL

Fuarda önce gıda bölümünü ziyaret ediyoruz. Burada kurulan çeşit çeşit bayramlık şeker ve çikolata stantları, bayram şekerini ekonomik bir yoldan halletmek için iyi bir çözüm sunuyor. Madlen çikolatanın yarım kilosunu 3.5 YTL’ye, kutusunu 3 YTL’ye alabiliyorsunuz. Lokum fiyatları 3 YTL’den başlıyor. Kent’in şekerleri kilosu 10 YTL’den satışta. Malatya’dan gelen kayısı döneri ise fuarın en dikkat çekici tatlılarından. Kilosu 15 YTL. Safranbolu’dan gelen özel lokumların kutusu 6 YTL’den satılıyor. Pişmaniye arayanlar için de kutusu 2.5 YTL’den 7 YTL’ye kadar çeşitli ebatlarda pişmaniye var.

VE DİĞER FIRSATLAR

19 YTL’ye Levi’s marka blue-jean 4 YTL’ye Konuş Onunla filminin DVD’si

Levi’s fuara seri sonu ürünleriyle gelen firmalardan. Bazı ürünlerde 3 Al 2 Öde kampanyası var. Kot fiyatları 19 YTL’den başlıyor. 9 YTL’ye atletler var. Tişört fiyatları 15-22 YTL arasında değişiyor.

Bir stantta orijinal Police, Sting, Kenzo, Versace, Dolce&Gabbana gözlükleri satılıyor. 88 ve 148 YTL olmak üzere iki ayrı fiyat seçeneği var. Üstelik kredi kartına 8 taksitle.

Fuarda battaniyeden dantelli örtülere kadar ev tekstili ile de ilgili pek çok ürün bulmak mümkün. Gönen’den gelen bir teyze oyalı çemberler, işli yastık kılıfları, nakışlı pikeler satıyor. 1 YTL’ye işli örtüler, 2.5 YTL’ye nakışlı yastıklar, 5 YTL’ye oyalı çemberler, 150 YTL’ye tamamen elle işlenmiş pike takımı bulabiliyorsunuz. Bir başka stantta 10 YTL’ye battaniyeler gözümüze çarpıyor. Aynı stantta 10 YTL’ye çocuk bornozları da var.

İç çamaşırı ve kozmetik ürünleri fuarın büyük ilgi gören diğer ürünleri. 

Fuarda ayrıca elektronik eşya, halı-kilim ve kitap, kültürel yayınlar, DVD, VCD setleri satan firmalar da var. Örneğin 4 YTL’ye Almodovar’ın ‘Konuş Onunla’ filminin DVD’sini bulmanız mümkün. 

Televizyonda reklamını izlediğimiz bir sürü zayıflama aletini burada bulmanız mümkün. 60 YTL’ye masaj aleti, 750 YTL’ye masaj koltuğu var. Pratik hava yatağı ise tek ve iki kişilik ekonomik fiyatıyla dikkat çekiyor. Tek kişilik olan 90 YTL, çift kişilik 120 YTL, kredi kartına 3 taksit imkanı var.

NASIL GİDİLİR?

Yeşilköy’deki CNR’a gitmek tahmin edildiği kadar zor değil. İETT, mekana gündüz 11.00’den gece 23.00’e kadar her saat başı Mecidiyeköy İETT otobüs durağı, Taksim AKM durağı, Kadıköy İETT İskele durağı, Bakırköy Deniz Otobüsü durağından otobüs seferleri düzenliyor. Araçlarıyla gidecek olanlar için ise ücretsiz otopark var. CNR’a bir başka ulaşma yolu da Zeytinburnu’dan Atatürk Havalimanı’na kadar giden Aksaray metrosu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle